Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Władysław Olszowski dwa razy na podium w czeskich Karkonoszach

W połowie września 2019 roku po czeskiej stronie Karkonoszy odbyły się dwa nartorolkowe biegi zaliczane do cyklu Efisan Skiroll Classics. Rywalizowano techniką klasyczną. Z naszej nielicznej ekipy najlepszą dyspozycją wykazał się Władysław Olszowski, który zarówno w sobotę, jak też niedzielę stawał na podium w klasyfikacji weteranów zajmując też wysokie miejsca w klasyfikacji open.

W obecnym sezonie czescy organizatorzy zdecydowali o wyraźnym oddzieleniu klasyfikacji juniorów, zawodników dorosłych i weteranów, czyli mężczyzn po 50 roku życia. Choć zawodnicy z teamu nabiegowkach.pl obecnie skupiają się na rywalizacji krajowej i rzadziej niż przed kilkoma laty startują na nartorolkach w Czechach, wciąż odnoszą tam sukcesy w kategorii weteranów.

W weekend 14 i 15 września 2019 roku w Karkonoszach odbyły się dwa nartorolkowe biegi na trasach prowadzących pod górę. W sobotę zawodnicy rywalizowali na trasie ze Szpindlerowego Młyna na Przełęcz Karkonoską z metą oddaloną o 50 metrów od czesko-polskiej granicy. Dystans tego biegu wynosił 10,5 km, a przewyższenie ponad 500 m. W tych zawodach wystartowało trzech przedstawicieli teamu nabiegowkach.pl, z których najszybciej do mety dotarł Władek Olszowski uzyskując 19. czas spośród wszystkich startujących mężczyzn i 2. pomiędzy weteranami. Kamil Krzywicki uplasował się na 23., a Michał Rolski na 31. miejscu w klasyfikacji "mężczyźni".

W niedzielę, także w Karkonoszach, zawodnicy ścigali się w biegu na Czarną Górę. Dystans podobny jak w sobotę, ale przewyższenie w tym wyścigu wynosiło aż 730 m. Z naszej drużyny wystartował tylko Władek Olszowski potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. Uzyskany czas zapewnił 19. miejsce wśród wszystkich mężczyzn i 3. w kategorii weteranów. Gratulujemy.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas