Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Władysław Olszowski najlepszy z Polaków na 31. Szumawskim Skimaratonie

Jeden z najmocniejszych zawodników teamu nabiegowkach.pl, specjalizujący się w długich dystansach - Władysław Olszowski - zajął 46. miejsce open w biegu głównym Szumawskiego Skimaratonu, który odbywał się w południowych Czechach w ostatnią niedzielę lutego 2016 roku.

W imprezie, która miała miejsce na czeskiej Szumawie, zaliczanej do europejskiej ligi narciarskich biegów długodystansowych, można było rywalizować w sobotę 27 lutego dowolną techniką na 20 i 37 km oraz w niedzielę 28 lutego na identycznych dystansach, lecz techniką klasyczną.

Władysław Olszowski, zawodnik teamu nabiegowkach.pl, wziął udział w niedzielnym biegu na dłuższym dystansie zajmując 46. pozycję wśród blisko 350 startujących mężczyzn. Władek był najszybszym Polakiem w tej konkurencji wyprzedzając Zbigniewa Radomskiego (tkkf Beskidek Bielsko) - 125. miejsce, Arkadiusza Szczotkę - 141. miejsce oraz Franciszka Suchego (tkkf Beskidek Bielsko) - 195. miejsce.

Zawody wygrał legendarny długodystansowy czeski biegacz narciarski - Stanislav Řezáč (Silvini Madshus team). Wśród kobiet triumfowała Adéla Boudíková (Atlas Craft Team). Polki nie startowały.

Gratulujemy Władkowi. Wiemy, że w jego najbliższych planach są jeszcze trzy maratony narciarskie: Bieg Piastów, SGB Ultrabiel oraz norweski Birkebeinerrennet. Wszystkie w marcu 2016. Trzymamy kciuki.

Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas