Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wrześniowe konsultacje teamu nabiegowkach.pl - jak dwa bieguny

Mariusz Michałek prezentuje sposób hamowania na nartorolkach do techniki klasycznej

Mariusz Michałek prezentuje sposób hamowania na nartorolkach do techniki klasycznej
W ostatni weekend września 2014 w Istebnej już po raz trzeci odbywały się konsultacje dla trenujących w programie szkoleniowym teamu nabiegowkach.pl. Uczestnicy wyjechali do domu z bolącymi nogami oraz masą nowych umiejętności.

Beskid Śląski przywitał przyjeżdżających na zjazd zimnem i ulewami. Takie też było sobotnie przedpołudnie, gdy na zabłoconych trasach Kubalonki team wykonywał trening imitacyjny. Grupa poznała i wypraktykowała pod fachowym okiem trenera Józefa Michałka wiele nowych form ćwiczeń z kijami. Dowiedzieli się także jak trenować "imitację" metodą powtórzeniową i zmienną na pętli. Trening imitacyjny stanie się dla nich teraz jednym z ważniejszych elementów w szlifowaniu formy przez zimą.

Dobrze, że w sobotę po południu przestało padać. To był czas treningu na nartorolkach z Mariuszem Michałkiem. Aktualny Mistrz Polski na nartorolkach przekazał sportowcom wiele cennych uwag dotyczących techniki biegu narciarskiego, co przećwiczono na miejscu na nartorolkach.

Na szczęście niedziela to inny biegun. Było słonecznie i ciepło. Kilka godzin przed obiadem to znów nartorolki. Tym razem trening w zróżnicowanym terenie, ćwiczenia techniczne na torze nartorolkowym, a na koniec sprawdzian na nartorolkach. Popołudnie to czas ćwiczeń skocznościowych, koordynacyjnych oraz równowagi statycznej i dynamicznej.

Trener prowadzący nasza grupę nie krył pochwał. - Jestem bardzo zadowolony z efektów dotychczasowej pracy uczestników teamu. Trening, który wykonywała nasza grupa w ostatnich miesiącach znacznie różnił się od tego, gdybym pracował z zawodnikami wyczynowymi. Trenujący w teamie od czerwca wykonywali ćwiczenia, których zadaniem było wzmocnienie głównie górnych partii ciała. To się udało. Widać, że wszyscy doskonale radzą sobie już z kijami. Będzie można teraz przejść do pracy nad techniką. Sądzę, że kilka osób z naszej grupy ma szansę zawalczyć o wysokie pozycje w amatorskich zawodach w Polsce - podsumował spotkanie Józef Michałek.

Nie wszyscy trenujący w programie teamu nabiegowkach.pl mogli przyjechać tym razem na zjazd. Ci, którzy przyjechali, wrócili do domu z bolącymi nogami. To przejdzie, a pozostaną nowe umiejętności, kolejna porcja przyswojonej wiedzy i zadania do indywidualnej realizacji na najbliższy czas. Kolejne spotkanie w listopadzie.

Oceń artykuł
(6 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas