Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Wyniki zawodników teamu nabiegowkach.pl w XI Biegu Podhalańskim

Jan Łacek wygrywa bieg na 6 km

W sobotę 5 lutego 2022 roku w Nowym Targu odbył się drugi największy, pod względem frekwencji uczestników, polski masowy bieg narciarski. Zawody ukończyło 583 zawodników na dystansach 30,15 i 6 km. Obowiązywała technika klasyczna.

Drużynę nabiegowkach.pl reprezentowała jedenastka zawodników z teamu przy asyście trenera, trójka sportowców w szóstkach na rozszerzonym podium, także sześć miejsc w najszybszych trójkach w kategoriach wiekowych.

Janek Łacek wygrał rywalizację mężczyzn na 6 km. Niedaleko za nim - na piątej pozycji - bieg ukończył Janusz Łabaj. Gratulacje. Niepocieszony po zawodach był Grzesiek Legierski ścigający się na 15 km. Przez większość dystansu prowadził, jeszcze niedaleko przed metą przewodniczył stawce zawodników. Niestety na ostatnich metrach sytuacja obróciła się niekorzystnie dla Grzegorza, który ostatecznie linię mety przeciął jako czwarty. Należą mu się brawa za ten występ.