Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Wystartuj w zawodach smoczych łodzi w barwach teamu nabiegowkach.pl

Do udziału w zawodach smoczych łodzi - Tumski Cup - które odbędą się we Wrocławiu 13 czerwca 2015 roku zapraszamy nie tylko zawodników z teamu, ale też sympatyków naszej drużyny. Wszyscy będziemy dobrze się bawić rywalizując pod szyldem teamu nabiegowkach.pl.

Inicjatorem wspólnego startu w zawodach Tumski Cup jest Marek Chłopek z teamu nabiegowkach.pl, który wyczynowo uprawia wyścigi smoczych łodzi. Jest Wicemistrzem Świata na dystansie 200 m w kategorii Open Senior A z 2013 roku. Marek będzie też sternikiem i kapitanem naszej drużyny.

Smocze łodzie to konkurencja zespołowa, a przede wszystkim dobra zabawa. Na łodzi jednocześnie płynie dwanaście osób, jedna steruje, druga nadaje rytm na bębnie, a dziesięć wiosłuje. Podczas wyścigu pracują niemal wyłącznie mięśnie górnych partii ciała. Czyli te grupy mięśniowe, które narciarze biegowi powinni wzmacniać przez cały rok.

Zawody smoczych łodzi W zawodach Tumski Cup będziemy ścigać się na Odrze w konkurencji amatorów z innymi zespołami w kilku "biegach" na dystansie 250 m płynąc pod prąd. Choć odległość do przepłynięcia nie wydaje się duża, jak przekonuje nasz kapitan, każda gonitwa jest bardzo wyczerpująca.

Organizujemy zatem drużynę składającą się z kilkunastu osób, które będą reprezentować team nabiegowkach.pl w tych zawodach. W skład zespołu wejdą zawodnicy z naszego teamu i wszyscy kibice oraz sympatycy naszego teamu, którzy chcą w niecodzienny sposób spędzić wolny dzień i powalczyć o zwycięstwo w barwach teamu nabiegowkach.pl.

- Osady mają być mieszane z dwoma dziewczynami wiosłującymi plus jakaś szczupła na bębnie. Czyli jakby było nawet 16 osób chętnych to najlepiej gdyby w tej grupie były przynajmniej 4 dziewczyny, żeby się zmieniały się przy każdym biegu - informuje kapitan.

Na smoczych łodziach Regulamin zawodów wymaga, aby na łodzi wiosłowały minimum dwie panie. Ponieważ zawody są organizowane z myślą o amatorach, wśród wiosłujących nie może znaleźć się zawodnik z licencją. Dlatego też nasz drużynowy kapitan będzie pełnił funkcję sternika.

- Trzeba pamiętać, że po lewej i prawej stronie łodzi powinno się zebrać tyle samo osób - czyli każdy deklarując się musi sobie sprawdzić jaka strona jest dla niego bardziej naturalna. Warunek dotyczący dwóch kobiet na łodzi nie oznacza, że jedna musi być "prawa", a druga "lewa" - mają być dwie i mogą też płynąć wiosłując z jednej strony. Do tego dochodzi też ewentualna konieczność wyważania łodzi przez odpowiednie usadzenie, ale to już moja sprawa, aby wyszło dobrze. Będę na sterze, to sam wyważę dysproporcję między stronami, jeśli taka będzie - wyjaśnia Marek.

Spodziewamy się, że "smoczy" team nabiegowkach.pl składający się z ludzi aktywnych, zgrany i mający za przewodnika wyczynowego i utytułowanego zawodnika znającego na wylot tę dyscyplinę sportu, może powalczyć o zwycięstwo. I taki jest nasz cel. Dołączysz?

Zgłoszenia i opłaty

Jeśli chcesz wystartować jako team nabiegowkach.pl w zawodach Tumski Cup, przyślij zgłoszenie o tytule "Zgłoszenie na Tumski Cup" na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wpisz:

 • imię i nazwisko
 • miejscowość zamieszkania
 • datę urodzenia
 • numer telefonu do kontaktu
 • preferowaną stronę do wiosłowania (prawa lub lewa)

Na zgłoszenia czekamy do 31 maja 2015.

Jeżeli masz pytania, pisz także na ten sam e-mail.

Udział w zawodach wiąże się z opłatą startową, która wynosi 1230 zł za cały zespół. Kwota ta pokrywa wynajęcie sprzętu (w tym łodzi), wspólny trening w dniu zawodów, posiłek i pamiątkowe medale. Opłatę pokryją uczestnicy zabawy samodzielnie.

Więcej informacji

 1. Zawody odbędą się na Odrze w sobotę 13 czerwca we Wrocławiu w okolicach Mostu Tumskiego.
 2. Na tym filmie możesz zobaczyć jak wyglądają wyścigi smoczych łodzi. Film z biegu finałowego podczas Mistrzostw Świata 2013 w Szeged na Węgrzech, podczas którego Polacy zajęli drugie miejsce. Nasz kapitan Marek Chłopek wiosłuje na trzeciej ławce od przodu po lewej stronie (w czerwonej czapeczce na głowie).
 3. Informacje o zawodach Tumski Cup.
 4. Tumski Cup na facebooku.

Pytania i odpowiedzi

Smoki Czy muszę mieć własny sprzęt?

Nie, organizatorzy zapewniają wszystko, łodzie, wiosła i kapoki.

Jak się ubrać?

Najlepiej do startu nadają się sportowe ubrania z materiałów technicznych, które szybko schną. Zawodnicy noszą też buty sportowe (adidasy). Wszystko to zmoknie podczas wyścigu, dlatego warto mieć ze sobą dodatkowy komplet odzieży na przebranie.

Czy muszę umieć pływać?

Ta umiejętność jest przydatna, ale nie jest wymagana. Zawodnicy startują w kapokach.

Oceń artykuł
(3 głosów)

Filmy powiązane z treścią

Przyciemnij tło
Komentarze (6)
Asia Rączka
Asia Rączka Wygląda jak zwykłe pagajowanie. Dawno tego nie robiłam, ale kiedyś mi nieźle szło. Chyba wypadałoby wziąć w tym udział. I ja do wioseł, bo bębnić nie umiem.
29.04.2015, 13:32
Głosy: +0
Michał Rolski
Michał Rolski Asia, a kto miałby wziać w tym udział jak nie Ty? Trudno będzie znaleźć takiego wilka morskiego.
29.04.2015, 13:33
Głosy: +0
Asia Rączka
Asia Rączka No, jeszcze mój bliźniak Krzyś :-). I cała załoga naszego rejsu biegówkowego na Jagielloni na Sycylię. Przy okazji zrobimy spotkanie przedrejsowe. Szkoda, że te regaty przed rejsem, bo byśmy potrenowali pagajowanie na pontonie.
29.04.2015, 13:48
Głosy: +0
Michał Rolski
Michał Rolski Krzyś na pewno dołączy, już wcześniej rozmawialiśmy na zjeździe teamowym i był bardzo zainteresowany.
29.04.2015, 13:51
Głosy: +0
mikrus10
mikrus10 tak, to w zasadzie zwykłe pagajowanie. Ważne, aby drużyna była zgrana, szlakowy się nie podpalił i nie zajechał ekipy obrotem, aby sternik płynął prosto i aby bębniarka głośno się darła na wiosłujących motywując ich do jeszcze większego wysiłku. Ale przede wszystkim to dobra zabawa :-)
29.04.2015, 18:17
Głosy: +0
Misia
Misia Kiedyś miałam okazję spróbować "dla zabawy" i okazało się że problem leży w koordynacji załogi. Pod fachowym kierownictwem chętnie spróbuję.
30.04.2015, 12:57
Głosy: +0
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

 • na tablicy

 • na forum

 • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas