Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zagraniczne sukcesy zawodników teamu nabiegowkach.pl w połowie stycznia

Piotr Michałek (z lewej) i Grzegorz Legierski

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali w weekend 13 i 14 stycznia 2018 roku w zaliczanym do cyklu Visma Ski Classics maratonie narciarskim Kaiser Maximilian Lauf w austriackim Seefeld oraz Mistrzostwach Słowacji w biegach narciarskich. Po raz kolejny mamy powody do dumy...

Większość polskich organizatorów otwartych zawodów narciarskich pominęło drugi weekend stycznia 2018 roku w swoich kalendarzach. To dobra okazja dla zawodników teamu nabiegowkach.pl do sprawdzenia swoich sił poza granicami kraju.

W sobotę 13 stycznia w Seefeld techniką klasyczną na dystansie 60 km wystartowało czterech naszych reprezentantów. Najwyższą lokatę z czasem 3:04:14 uzyskał Piotrek Michałek, ten czas pozwolił na zajęcie 77. miejsca open oraz 3. miejsca w kategorii wiekowej pięćdziesięciolatków. Zaledwie pięć miejsc dalej, na 82. miejscu bieg ukończył Grzesiek Legierski (03:07:32). Zajął 10. miejsce wśród mężczyzn w wieku 40-50 lat. Poza setką sklasyfikowani zostali: Władek Olszowski (3:22:32) na miejscu 109. open i 9. w kategorii 50-60 oraz Adam Matuszny (3:31:33) na miejscu 131. open i 34. w pośród mężczyzn po czterdziestce.

Nasi zawodnicy przyzwyczaili polskich kibiców do wygrywania biegów i regularnego stawania na podium. Dlatego uzyskane miejsca w austriackim maratonie mogą na pierwszy rzut oka nie wydawać się tak dobre, jak są. Szczególnie, że nie mogli liczyć na start z pierwszych sektorów. Zwróćmy uwagę, że czołowe pozycje w biegu zostały obsadzone przez zawodowych biegaczy. Nawet takie sławy jak Lukáš Bauer, dwukrotny zwycięzca Tour de Ski, multimedalista olimpijski, medalista Mistrzostw Świata, musiał zadowolić się 40. lokatą open. W tym świetle wyniki uzyskane przez naszych kolegów w wieku około 50. lat, naprawdę są bardzo dobre. Gratulujemy !

W niedzielę 14 stycznia w Kremnicy na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Słowacji w biegach narciarskich. W zawodach dla weteranów na 10 km dowolną techniką wystartowało trzech reprezentantów teamu nabiegowkach.pl, którzy doskonale spisali się w kategorii Veteran B (urodzeni 1969-1978). Janek Łacek stanął na drugim stopniu podium. Kazik Legierski zajął 6. miejsce, a Andrzej Mojeścik został sklasyfikowany na 9. pozycji. Brawo.

To nie koniec związków teamu nabiegowkach.pl z zagranicą. W niedzielę 14 stycznia w Nové Měste na Moravě (tam gdzie w miniony weekend odbywały się Mistrzostwa Czech w biegach narciarskich z udziałem polskich reprezentantów) rozpoczyna się zimowe zgrupowanie uczestników całorocznego szkolenia przy teamie nabiegowkach.pl. Przez tydzień będą trenować w profesjonalnym ośrodku biegowym pod okiem swojego trenera Józefa Michałka.