Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl wzięli co mogli w 41. Biegu o Istebniański Bruclik

Albert Kohut
W czasie, gdy większość członków teamu nabiegowkach.pl w pierwszą niedzielę marca 2016 roku startowała w Jakuszycach w Biegu Piastów, pięcioro naszych sportowców z Trójwsi Beskidzkiej wzięło udział w 41. Biegu o Istebniański Bruclik na trasach Kubalonki. Co mogli, to wygrali.

Zawody rozegrano 6 marca na Kubalonce. Ze względu na odbywająca się w tym samym czasie największą imprezę dla biegaczy narciarskich w Polsce, bieg miał raczej charakter lokalny. Mimo to, w zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników.

Istebniański Bruclik zdobył Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś Beskidzka, ale zgodnie z regulaminem o miano zwycięzcy mogli rywalizować tylko mężczyźni między 17 a 39 rokiem życia. Starsi zawodnicy i wszystkie zawodniczki startowali w biegach na krótszych dystansach.

W kategoriach męskich nasi czterej przedstawiciele startowali w grupie zawodników powyżej 40 lat. Wzięli wszystko co mogli (i na co pozwolił organizator umożliwiając rywalizację tylko w kategoriach wiekowych,) zdobywając cztery pierwsze miejsca. Na mecie zameldowali się w następującej kolejności:

1. Piotr Michałek
  2. Grzegorz Legierski
  3. Jan Łacek
  4. Kazimierz Legierski

W kategorii kobiet w wieku powyżej 36 lat zwyciężyła nasza teamowa zawodniczka Barbara Byrtus. Gratulujemy ekipie z Beskidu Śląskiego udanego startu w ostatnich zawodach rozgrywanych w tym roku na Kubalonce.