Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl zdobywają medale na międzynarodowych imprezach

Sportowcy z teamu nabiegowkach.pl poza sezonem zimowym uprawiają też inne dyscypliny, w tym siłowe i wytrzymałościowe. Tylko w ostatnich dniach dwóch naszych kolegów zdobyło medale na mistrzostwach świata w biegach górskich i smoczych łodziach.

Edward Mucha - brązowy medal Mistrzostw Świata Weteranów w biegach górskich

Edek Mucha jest jednym z filarów teamu nabiegowkach.pl. Wszyscy przyzwyczailiśmy się, że to niekwestionowany numer 1 wśród polskich biegaczy narciarskich po sześćdziesiątce i czołowy biegacz w Europie w tej kategorii. Nasz kolega z drużyny jest także aktywny sportowo i odnosi sukcesy w innych dyscyplinach wytrzymałościowych.

Edward Mucha był jednym z polskich zawodników rywalizujących indywidualnie i drużynowo w Mistrzostwach Świata weteranów w biegach górskich. Zawody odbywały się w drugi weekend września 2015 w Północnej Walii. Polscy weterani w kategorii M60+ na dystansie 8,7 km "nabiegali" brązowy medal. W drużynie oprócz Edka Muchy biegli także Zbigniew Radomski i Jerzy Bałka. Gratulacje.

Marek Chłopek - srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata w Smoczych Łodziach

Marek Chłopek Gdy stopnieje śnieg smocze łodzie stają się dla Marka wiodącą dyscypliną sportową. Od 10 do 13 września brał udział w Klubowych Mistrzostwach Świata w Smoczych Łodziach organizowanych przez Międzynarodową Federację Kajakową w czeskich Racicach.

Marek Chłopek reprezentował tam jedyny klub z Polski - Spójnię Warszawa. Drużyna startująca na łodziach dziesięcioosobowych w kategorii wiekowej Masters 40+ (zawodnicy powyżej 40 lat) od wielu lat jest w ścisłej czołówce światowej, stanowiąc także trzon Reprezentacji Polski w tej kategorii wiekowej. W bardzo silnie obsadzonych zawodach Marek zdobył srebrny medal w wyścigu na 200 m mikst (wiosłuje sześciu mężczyzn oraz cztery kobiety). Ponadto osada męska wraz z Markiem zajęła, tak nielubiane przez sportowców, czwarte miejsca w aż trzech swoich konkurencjach – 200 m, 500 m oraz 2000 m. Wielkie brawa.

Na zdjęciu powyżej Marek Chłopek to drugi zawodnik wiosłujący, patrząc od prawej strony zdjęcia.

Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas