nabiegowkach.pl > Imprezy > Relacje > Nocna Dziesiątka 40. Biegu Piastów w zimowej aurze

Nocna Dziesiątka 40. Biegu Piastów w zimowej aurze

W ostatni dzień lutego pogoda sprawiła niespodziankę uczestnikom Nocnej Dziesiątki, biegu wieczornego zaliczanego do Rodzinnego Pucharu Biegu Piastów. Zawody w gęstych opadach śniegu wygrali Daniel Iwanowski i Kamila Boczkowska.

Po pięknym słonecznym weekendzie, podczas którego zainaugurowano 40. Festiwal Narciarstwa Biegowego – Bieg Piastów, rozgrywając dwie konkurencje rodzinne, 29 lutego do Jakuszyc powróciła zima. I to ostra, z obfitymi opadami śniegu.

159 osób nie zraziło się śnieżycą i silnym wiatrem. Z latarkami czołowymi przebiegli 9 km w kolejnej, nietypowej ze względu na porę, imprezie tegorocznego Biegu Piastów. Trasa wiodła z Polany Jakuszyckiej na Górny Dukt, Jelenią Łąkę, Dolny Dukt i trasę Adama, z metą na Polanie Jakuszyckiej.

Trasa wcale nie była łatwa biorąc pod uwagę ciemności, obfite opady i zasypane tory. Nawet stałym bywalcom, znającym w Jakuszycach każdy kamień, wiele trudności sprawiło pokonywanie zjazdów i zakrętów tylko w świetle latarek.

Najszybszym zawodnikiem biegu, podobnie jak w niedzielę był Daniel Iwanowski, a wśród pań zwyciężyła Kamila Boczkowska, która zajęła też wysokie 10. miejsce open.

Nocna Dziesiątka była ostatnim z biegów odbywających się przez kolejne trzy dni i zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Rodzinnego. Liczył się łączny czas z trzech startów i z najniższą sumą na pierwszym miejscu znaleźli się Tomasz Żurek i Alena Jindriskova.