Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Znamy Mistrzów Polski Amatorów 2024

opublikowano: 29 stycznia 2024 autor: Redakcja
W ostatni weekend stycznia 2024 roku na Polanie Jakuszyckiej oraz trasach Gór Izerskich rozegrano Mistrzostwa Polski Amatorów PZN. Podczas dwudniowej imprezy ścigano się trzykrotnie i suma czasów z wszystkich startów zadecydowała o mistrzowskich tytułach. Zawodnicy dobrze oceniali organizację i przebieg trasy, przyznawali, że można było się zmęczyć.

W sobotę 27 stycznia ściganie rozpoczęto od prologu ze startu interwałowego, był to sprint dowolną techniką na dystansie około 1000 metrów na Polanie Jakuszyckiej. Uzyskany czas w tym krótkim biegu decydował o rozstawieniu na starcie drugiego biegu tego dnia - także dowolną techniką. Ten odbywał się na pętli ok. 3,5 km, którą zawodnicy pokonywali czterokrotnie i prowadził po trasach wyczynowych, ze stromymi podbiegami i szybkimi zjazdami. Niemal wszyscy uczestnicy zmagań ocenili bieg jako wymagający siły i techniki, jednak nie kryli satysfakcji z pokonania takiego dystansu.

W sobotnich zmaganiach zwycięzcami prologu zostali Monika Judka i Paweł Judka (oboje BIEGÓWKI.EU), a najszybsi na dystansie byli Ewa Marszałek (KROSSKI REMSPORT) i Jakub Mroziński (STARTSKI.PL TEAM).

W niedzielę 28 stycznia uczestnicy MPA (Mistrzostw Polski Amatorów) mieli do pokonania 12 km techniką klasyczną na urozmaiconej trasie w Górach Izerskich. W biegu pod nazwą Leśna Dwunastka wzięło udział również sporo uczestników spoza mistrzostw, stąd frekwencja była wyższa. Jednak organizator zadbał, aby ci, którzy ścigają się o tytuły i miejsca w rankingu MPA, byli rozstawieni w pierwszym sektorze, w kolejności zgodnej z sobotnią klasyfikacją.

W niedzielnym wyścigu klasykiem najszybsi na mecie byli Jana Jetmarova (SKI KLUB JABLONEC NAD NISOU) oraz Jakub Mroziński (STARTSKI.PL TEAM).

W końcowej klasyfikacji MPA najszybszą zawodniczką została Aleksandra Kawulok (TEAM BESKIDY), a zawodnikiem Jakub Mroziński (STARTSKI.PL TEAM).

Zgodnie z zasadami Polskiego Związku Narciarskiego tytuły mistrzowskie przyznaje się w kategoriach wiekowych co 10 lat, zatem wymienimy wszystkich aktualnych Mistrzów Polski Amatorów w kolejności od najmłodszych.

Kobiety: Joanna Kukuczka (TEAM BESKIDY), Kamila Ołów (POSG W BIAŁYMSTOKU SKIPOL.PL TEAM), Aleksandra Kawulok (TEAM BESKIDY), Ewa Szmel

Mężczyźni: Piotr Kasprzak (ŚNIEŻNA PANTERA), Mateusz Mandziuk (ROLLSPEED TEAM MULKS TOMASZÓW LUBELSKI), Jakub Mroziński (STARTSKI.PL TEAM), Henryk Gazurek (TEAM BESKIDY), Waldemar Witulski (TEAM PODGÓRZYN), Zbigniew Radomski (TKKF BESKIDEK).

Sprawdź pełne wyniki Mistrzostw Polski Amatorów PZN 2024

zaktualizowano poniedziałek, 29 stycznia 2024 15:36
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas