Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Intensywne lipcowe zgrupowanie Formy z nabiegowkach.pl z mundialem w tle

opublikowano: 17 lipca 2018 autor: Bartosz Bulka
Uczestnicy całorocznego programu Forma z nabiegowkach.pl spotkali się na lipcowym zjeździe w Lasówce. Jak ćwiczyli, trenowali i bawili się możemy przeczytać w tej relacji.

W pierwszy weekend lipca 2018 roku, w malowniczej miejscowości Lasówka, odbyło się kolejne spotkanie sportowo-integracyjne grupy Forma z nabiegowkach.pl, prowadzone przez opiekuna grupy Marka Tokarczyka. Zjazd rozpoczął się od wieczornego spotkania, na którym trener rozliczył uczestników z wykonywania zadań otrzymywanych do realizacji pomiędzy poszczególnymi zgrupowaniami. Ze względu na mundialowy czas, powiązane to było z kibicowaniem drużynom, grającym w tym dniu na Mistrzostwach Świata FIFA 2018.

Sobotni poranek rozpoczął się od tradycyjnego i obowiązkowego rozruchu porannego, podczas którego trenujący mogli przygotować mięśnie i stawy do czekających ich w tym dniu sportowych wyzwań, a także zapoznać się ze sposobami wykorzystania bel słomy w treningu narciarza biegowego.

Po śniadaniu odbył się pierwszy trening, na którym szlifowano technikę jazdy na nartorolkach, pośród lasów leżących na terenie Nadleśnictwa Zdroje. Trenowane były elementy techniki klasycznej jak i stylu łyżwowego. Niestety mimo miłej atmosfery, ofiarą treningu padł jeden z kijków, co pozwoliło jednemu z uczestników powrócić do miejsca zakwaterowania na krótki odpoczynek, techniką zwaną „bezkijem" lub „jednokijem".

1.trening-na-nartorolkach

Po krótkiej przerwie na posiłek regeneracyjny i mały sprawdzian wieloskokowy, uczestników zjazdu czekało główne wyzwanie drugiego dnia spotkania. Było nim pokonanie trasy uphillu, wchodzącego w skład cyklu czeskich zawodów nartorolkowych. Mimo wysokiej temperatury wszystkim udało się pokonać trasę i poczuć co to jest uphill na nartorolkach. Dzień zakończył się znów spotkaniem podsumowującym w mundialowym klimacie.

W niedzielę po tradycyjnym początku grupa pod czujnym okiem trenera Marka Tokarczyka wyruszyła na trasę, na której corocznie odbywają się zawody nartorolkowe z okazji Dni Lasówki. Tam zostały przeprowadzone wewnętrzne zawody, mające stanowić rozgrzewkę przed rozpoczynającym się sezonem startowym na nartorolkach. Sędzią Głównym z racji swojego ogromnego doświadczenia i nieposzlakowanej opini został kolega Marian. W kategorii VIP wystartowali trener Marek i duchowa opiekunka grupy Jagoda. Niestety ze względu na RODO wyniki tej rywalizacji nie mogą zostać ujawnione. Absolutnie bezkonkurencyjnym zwycięzcą stylem łyżwowym został kolega Wojtek. Pozostali uczestnicy startowali stylem klasycznym, a brak pomiaru elektronicznego sprawił, że wyniki pozostały nieoficjalne, ze względu na zbyt małe różnice czasowe przy pokonaniu trasy zawodów. Nieoficjalnie mówi się o tym że, na szczęście dla męskiej części grupy koleżanka Amelia wystartowała z kijami do stylu łyżwowgo, co nie pozwoliło jej na pełne wykorzystanie swoich możliwości.

Po ceremoni kwiatowej grupa udała się na Jamrozową Polanę na kolejny trening techniczny, podczas którego trenowano wszystkie elementy techniki jazdy na nartorolkach. Trener położył szczególny nacisk na szkolenie umiejętności zmiany kierunku jazdy, hamowania, zjazdów oraz umiejętność podnoszenia się po upadku.

Zjazd zakończył wspólny obiad, podczas którego trener omówił postępy treningowe, a także przedstawił plany na dalszą część sezonu.

zaktualizowano wtorek, 17 lipca 2018 15:18
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas