Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pracowali nad formą w długi weekend majowy

opublikowano: 07 maja 2017 autor: Redakcja
Grupa sportowców biorących udział w całorocznym, otwartym programie naszego portalu "Forma z nabiegowkach.pl" w długi weekend maja 2017 roku trenowała w Tatrach. W ciągu pięciodniowego obozu doskonalili technikę narciarską przy wykorzystaniu nartorolek, uczyli się imitacji narciarskiej, biegali crossy z kijami, a także maszerowali nordic walking.

Program "Forma z nabiegowkach.pl" to jedyny w naszym kraju otwarty program treningowy dla osób z całej Polski, w ramach którego uczestnicy przez cały rok realizują swoje cele sportowe, jak poprawa kondycji, siły, zdrowia, sylwetki, dzięki uprawianiu narciarstwa biegowego bez nacisku na rywalizację. Program jest otwarty dla wszystkich czytelników portalu nabiegowkach.pl. Całoroczne szkolenie prowadzi Marek Tokarczyk, współtwórca Obozów nabiegowkach.pl. Przeczytaj więcej o programie "Forma z nabiegowkach.pl".

Oprócz zadań treningowych, które każdy z uczestników wykonuje w domu na podstawie indywidualnie opracowanego dla niego planu, raz na jakiś czas trenujący spotykają się na weekendowych zjazdach, podczas których wspólnie ćwiczą, poznają technikę narciarską, teorię i praktykę treningu, a trener może ocenić ich postępy.

W długi weekend majowy zjazd uczestników programu "Forma z nabiegowkach.pl" odbywał się w Tatrach. Grupa zakwaterowała się w Kościelisku, które jest szczególnie bliskie sercom biegaczy narciarskich i biathlonistów.

Podczas pięciu wspólnie spędzonych dni w ramach bogatego i intensywnego programu trenowano m.in. na nartorolkach. Na pętli toru nartorolkowego w ośrodku biathlonowym w Kirach uczestnicy poznawali i doskonalili technikę łyżwową. Dla niektórych były to pierwsze kontakty z nartorolkami i "łyżwą". Atrakcją był też nartorolkowy trening na trasie COS w Zakopanem, tej samej, na której podczas pobytów w Polsce trenuje Justyna Kowalczyk.

Nartorolki

- Rolkostrada otacza stadion lekkoatletyczny, ćwiczyliśmy na niej w towarzystwie biegających na bieżni lekkoatletycznej naszych najlepszych i czołowych na świecie zawodników - Joanny Jóźwik i Adama Kszczota, a także całej plejady kadry młodzieżowej PZLA. To dodało nam wszystkim "skrzydeł "i mobilizowało do dobrego treningu, bo nasi MISTRZOWIE w przerwach pomiędzy seriami, a mieli interwałowy trening, bacznie się nam przyglądali - wspomina trener Marek Tokarczyk.

Nie zabrakło crossów po Tatrach, jak na narciarzy przystało - z kijami. Eksplorowano m.in. trasy z Kościeliska na Gubałówkę z piękną panoramą Tatr i na Ścieżce pod Reglami miejscami w śniegu po kolana, który pozostał jeszcze w górach po kwietniowych opadach. Uczestnicy wzięli też udział w treningu imitacyjnym techniki klasycznej i łyżwowej. Były też zajęcia ze sportowego nordic walking. - Wierzcie mi, w marszu z kijami można się zmęczyć i jest to super trening do nart - przekonuje Marek Tokarczyk.

Nordic Walking

Zjazdy trenujących w programie "Forma z nabiegowkach.pl" to nie tylko czas spędzony na treningach. Gdy jest praca i wysiłek, musi być też czas na odpoczynek. Podczas pięciodniowego majowego obozu w Tatrach były też chwile na odnowę biologiczną i regenerację. Ta odbywała się w Termach Chochołowskich, w ciepłej wodzie, z masażami wodnymi. A co najważniejsze, w dobrym, narciarskim towarzystwie, wśród osób o podobnych zainteresowaniach i celach, które każdy z uczestników planuje osiągnąć dzięki całorocznemu, systematycznemu treningowi w "Forma z nabiegowkach.pl".

Więcej zdjęć znajdziesz w galerii ze zjazdu majowego opublikowanej w profilu facebookowym Obozów nabiegowkach.pl.

zaktualizowano niedziela, 07 maja 2017 18:57
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas