Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Alicja Rolska Artykuły autora:

Alicja Rolska

Szykuje się rewolucja w PZN. Od przyszłego sezonu amatorzy w kadrze.

środa, 01 kwietnia 2015 w Z życia
- Chcemy przed najważniejszymi imprezami powoływać do reprezentacji najmocniejszych amatorów - zdradza Apoloniusz Tajner. I dodaje - musimy przyznać, że coraz częściej osiągają oni lepsze wyniki niż nasi kadrowicze.

Bieg główny 39. Biegu Piastów obsadzony najmocniej w historii

sobota, 28 lutego 2015 w Relacje
W 2015 roku Bieg Piastów zaliczany jest do FIS Marathon Cup. Ma to swoje dobre strony, bo do Jakuszyc zjechali mocni zawodnicy znani z doskonałych wyników w narciarskich biegach długodystansowych. Niestety rozgrywanie Pucharu Świata w maratonach narciarskich ma też swoją ciemną stronę dla reszty startujących, o czym więcej w relacji.

Piknik Narciarski w Wesołej ma szansę na nagrodę

środa, 16 kwietnia 2014 w Aktualności
Ekipa ludzi zaangażowanych w rozpowszechnianie narciarstwa biegowego na Mazowszu po raz drugi zorganizowała imprezę dla amatorów tego sportu. Teraz ich pracę doceniono nominując do nagrody w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w 2013 roku w kategorii sport i rekreacja. Zagłosujmy na tę inicjatywę, bo warto ją rozwijać dalej!

Koniec problemów ze śniegiem - Jakuszyce dostaną armatki śnieżne napędzane przez biegaczy

wtorek, 01 kwietnia 2014 w Aktualności
Po stresującym organizatorów imprez narciarskich sezonie bez śniegu, Stowarzyszenie Bieg Piastów zamierza kupić i zainstalować niezwykłe armatki śnieżne. Co ciekawe, będą one całkowicie ekologiczne i energooszczędne. - To nowatorski projekt, bo zamiast tracić energię elektryczną, będziemy wykorzystywać biegaczy trenujących w okolicy Polany Jakuszyckiej - zdradza Prezes Julian Gozdowski.

Nartorolki - ciesz się formą i zdrowiem przez cały rok

niedziela, 09 marca 2014 w Trening i technika
Większość z nas uprawia narciarstwo biegowe, aby korzystać z pozytywnych efektów tej aktywności. Chcemy spalić kalorie, uruchomić zapomniane mięśnie, być mocniejsi, szybsi bardziej wytrzymali. Cieszymy się też świeżym powietrzem i kontaktem z przyrodą. Czy to musi się kończyć gdy stopnieją śniegi? Nie, poznajcie nartorolki !

Trzy Biegi Piastów 2014 - jeden dystans, trasa, technika i zwycięzca

sobota, 01 marca 2014 w Relacje
W niedzielę 2 marca kilka tysięcy biegaczy miało pokonać trasę 26 km techniką klasyczną i 30 km dowolną. Bezśnieżna zima zmusiła organizatorów do znacznego okrojenia programu, więc w ostatnim dniu narciarskiego festiwalu w Jakuszycach 837 zawodników wystartowało na dystansie 8 km.

Dusznicki Bieg Ulicami Miasta przeniesiony na Jamrozową Polanę

piątek, 31 stycznia 2014 w Zapowiedzi
Tegoroczna zima nie jest łaskawa dla narciarzy, ale także organizatorzy biegów mają ogromne problemy z realizacją zaplanowanych wydarzeń. Jedni odwołują biegi, inni w nadziei na opady śniegu przesuwają terminy na później, a gospodarze BUM postanowili "przenieść" trasę z miasta w góry.

Choć w Wesołej zima krótka, zarażają biegówkami cały rok!

środa, 11 grudnia 2013 w Z życia
Są sympatyczni, pomysłowi, pełni energii do działania. Lubią ludzi i chętnie poświęcają im swój czas. Kochają biegówki, więc cały rok ćwiczą, biegają, zdobywają wiedzę i doświadczenie, którymi dzielą się potem z innymi. Ta zgrana grupa z warszawskiej Wesołej może być wzorem dla wszystkich, którzy chcą zarażać pasją biegania na nartach i spędzać wolny czas w gronie podobnych sobie miłośników biegówek. Warto wziąć z nich przykład i rozruszać swoją najbliższą okolicę.

Katarzyna Rogowiec: Siła charakteru znaczy więcej niż siła rąk

niedziela, 20 października 2013 w Ludzie
Gdyby zapytać przeciętnego kibica sportów zimowych, kto w Polsce jest najbardziej utytułowaną narciarką, większość bez wahania wskazałaby Mistrzynię z Kasiny Wielkiej. Ile osób pomyślałoby o Mistrzyni z Rabki, której kolekcji medali pozazdrościłby niejeden polski sportowiec?

Ruszyły zapisy na III Bieg Ulicami Miasta

poniedziałek, 07 października 2013 w Zapowiedzi
Od pierwszej edycji z 2012 roku, nasz portal wspiera medialnie dusznicki Bieg Ulicami Miasta. Ta wyjątkowa, trzydniowa impreza odbędzie się w drugi weekend lutego 2014 roku. Organizatorzy już otworzyli zapisy i nie warto czekać do ostatniej chwili, bo im bliżej terminu, tym wyższe wpisowe.
Strona 2 z 6

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas