Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Chmielewski Artykuły autora:

Michał Chmielewski

Dziennikarz sportowy specjalizujący się w narciarstwie klasycznym. Niestety nie udało mu się być najlepszym na polu sportowym - wiele lat spędzonych przy skoku o tyczce nie przyniosło upragnionego medalu Mistrzostw Polski. Wieloletni narciarz i zjazdowiec nawrócony na biegówki. Współtwórca cyklu "Polska biega na biegówkach" w Gazecie Wyborczej. Ze spikerskim i radiowym doświadczeniem stara się nieść najlepsze informacje i opinie.

Walter Judka o byciu legendą: Ja wciąż jestem zawodnikiem!

wtorek, 25 lutego 2014 w Ludzie
- Kiedyś byłem profesjonalnym zawodnikiem. To mój sposób na życie, wciąż chce mi się biegać – przekonuje Walter Judka, jedyny uczestnik wszystkich Biegów Piastów. U progu 38. edycji jeleniogórzanin nadal imponuje formą. I pamięcią!

Józef Michałek o rozpoczęciu treningów biegowych: nigdy nie jest za późno (wywiad)

poniedziałek, 24 lutego 2014 w Trening i technika
- Żeby zostać mistrzem świata, trzeba zacząć nie później niż jako nastolatek. Pod amatorskie zawody można trenować przez całe życie – mówi Józef Michałek, były trener kadry narodowej. To jednocześnie dobra i zła wiadomość dla chcących zawodowo uprawiać tę dyscyplinę.

Dario Cologna: Mistrz na ostatnią chwilę

niedziela, 16 lutego 2014 w Ludzie
Gdy przed sezonem olimpijskim Cologna nabawił się kontuzji, cała Szwajcaria zamarła. W Soczi rekonwalescent dał rodakom odetchnąć. Złoty Dario wrócił w mistrzowskim stylu.

Czy trzeba ustępować miejsca szybszym na zawodach? Eksperci o zasadach

środa, 12 lutego 2014 w Z życia
Prośby o miejsce do wyprzedzania są podczas biegów narciarskich rzeczą naturalną. Jedni ustąpią, dla innych nijak ma się to do ducha rywalizacji. Wątpliwości jednomyślnie rozwiewają ludzie na co dzień związani z naszą dyscypliną.

Wielkie sprzątanie na Jamrozowej Polanie. Dla biegaczy jest plan rezerwowy

sobota, 08 lutego 2014 w Aktualności
- Od poniedziałku zaczynamy ściągać drewno – zapowiada Janusz Rajzer z dusznickiego Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Ewentualne opady śniegu pozwolą na naśnieżenie pozostałych tras Jamrozowej Polany.

Test okularów Goggle T325 SHIMA

czwartek, 13 lutego 2014 w Testy
Takie małe, a takie pożyteczne. Okulary biegowe Goggle T325 SHIMA przeżyły trudne dwa dni – przetestowałem je do granic rozsądku.

W Wałbrzychu się nie poddają. Jest trzeci termin Biegu Gwarków

środa, 05 lutego 2014 w Aktualności
Termin 16 lutego jest niemożliwy do utrzymania. Ostatnią szansę dajemy sobie 9 marca – mówi Tomasz Durajczyk z komitetu organizacyjnego. Na podwałbrzyskiej Andrzejówce nie mają szczęścia do pogody.

Bieg Szlakiem Kolei Leśnej zawieszony. Koniec pięknej historii?

poniedziałek, 03 lutego 2014 w Aktualności
Już od dwóch lat nie udaje się przeprowadzić w Bieszczadach popularnego maratonu Szlakiem Kolei Leśnej. - To chyba już koniec, nie jesteśmy w stanie organizować tej imprezy – zapowiada ze smutkiem Piotr Ostrowski.

Krytyczna sytuacja w Beskidach. Puchar Magurki może się nie odbyć

wtorek, 28 stycznia 2014 w Aktualności
Przyszła zima, a śnigu ni ma – mogą w poczuciu bezradności powiedzieć beskidzcy górale. W całych Beskidach śnieg zalega prawie wyłącznie na skoczniach narciarskich w Szczyrku i Wiśle. Właściciele stoków i wyciągów załamują ręce, ponieważ w okresie zimowych ferii turystom mogą zaoferować co najwyżej oscypka z grilla. Smucą się też w Wilkowicach, gdzie za półtora tygodnia miał odbyć się kolejny etap Pucharu Polski Amatorów PZN.

Wolontariusze na Pucharze Świata - równie niezbędni, jak zawodnicy

sobota, 25 stycznia 2014 w Z życia
- Wykonali kawał świetnej pracy - chwaliła swoich podopiecznych Marlena Stach-Lewandowska, koordynator wolonariatu na Pucharze Świata w Szklarskiej Porębie. Choć taki system pracy jeszcze w Polsce raczkuje, zawody bez niego nie wyglądałyby tak samo.

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas