Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Chmielewski Artykuły autora:

Michał Chmielewski

Dziennikarz sportowy specjalizujący się w narciarstwie klasycznym. Niestety nie udało mu się być najlepszym na polu sportowym - wiele lat spędzonych przy skoku o tyczce nie przyniosło upragnionego medalu Mistrzostw Polski. Wieloletni narciarz i zjazdowiec nawrócony na biegówki. Współtwórca cyklu "Polska biega na biegówkach" w Gazecie Wyborczej. Ze spikerskim i radiowym doświadczeniem stara się nieść najlepsze informacje i opinie.

Nie będzie tuneli na Polanie Jakuszyckiej. Przynajmniej tej zimy

czwartek, 10 października 2013 w Aktualności
W najbliższym sezonie zimowym narciarze nie skorzystają z szumnie zapowiadanych tuneli narciarskich. Środki, którymi dysponowało miasto nie wystarczą do zrealizowania inwestycji - zabrakło ponad 600 tys. złotych. Co dalej?

Therese Johaug: Piekielny talent w anielskim ciele

niedziela, 06 października 2013 w Ludzie
Jej sportowe CV otwiera złoto olimpijskie i cztery mistrzostwa świata. Therese, odkąd pojawiła się w Pucharze Świata, zdążyła zdobyć serca setek tysięcy fanów. Utalentowaną, genialną na podbiegach biegaczkę – oprócz wyników – wyróżnia coś jeszcze... Talent i uroda, czy w sporcie kobiecym może być lepsze połączenie?

Sztuka zarządzania ośrodkiem biegowym. Rozmowa z dyrektorem Jamrozowej Polany

środa, 18 września 2013 w Z życia
Jak skutecznie zarządzać ośrodkiem narciarskim? Co zrobić, żeby zaspokoić potrzeby biegaczy i jaka jest przyszłość Jamrozowej Polany, czyli rozmowa z kierownikiem ośrodka w Dusznikach-Zdroju, Januszem Rajzerem.

Nykiel i Holly pokazali siłę na Letnim Biegu Piastów

niedziela, 01 września 2013 w Relacje
Magdalena Nykiel i Piotr Holly w ostatni dzień sierpnia odnieśli zwycięstwa w letniej edycji Biegu Piastów. Organizacja górskiego półmaratonu to kolejny krok włodarzy Polany Jakuszyckiej w kierunku ożywienia jej również w okresie bezśnieżnym.

Julia Czepałowa: Ikona brudem przykryta

niedziela, 04 sierpnia 2013 w Ludzie
Przez kilka długich lat na szczycie. Z osiągnięciami, które na pewno kwalifikują ją do miana ikony narciarstwa biegowego. Ile jednak było w nich talentu, a ile medycyny?

Veli Saarinen: Pierwszy fiński biegacz ze złotem olimpijskim

niedziela, 28 lipca 2013 w Ludzie
Choć jego sportowy życiorys nie obejmuje zbyt wielu lat, Saarinen zdążył w swojej karierze sięgnąć po złoto olimpijskie, mistrzostwo świata i kilka tytułów krajowych. W amerykańskim kurorcie Lake Placid otworzył nową kartę historii - jako pierwszy fiński biegacz sięgnął po olimpijskie złoto.

Gunde Svan: Człowiek orkiestra

niedziela, 21 lipca 2013 w Ludzie
Nie ma takiej rzeczy, której Gunde by nie spróbował. Oprócz seryjnego wygrywania zawodów narciarskich, był także gwiazdą telewizji, rajdowcem, działaczem czy trenerem. Jego medale i sława sprzed lat otwierają mu każdą drogę - ikonom takim, jak Svan po prostu się nie odmawia.

Dario Cologna Day, czyli jak promować dyscyplinę (felieton)

poniedziałek, 29 lipca 2013 w Stylem dowolnym
Po raz trzeci w szwajcarskim kurorcie Val Müstair zorganizowany został Dzień Dario Cologni. Ikona helweckiego sportu zaprosiła do siebie znanych rywali, a także przeprowadziła szereg zajęć dla najmłodszych. To wszystko ma zachęcić Szwajcarów do uprawiania narciarstwa. A jak promują sport nasi czempioni?

Jan Staszel: pierwszy polski biegacz z medalem MŚ

niedziela, 07 lipca 2013 w Ludzie
Anonimowy dla narciarskiego świata, zapomniany w narciarskiej Polsce. Niesłusznie - historyczny brązowy medal z Falun pozwala nadać mu miano polskiej ikony narciarstwa biegowego. Oto krótka historia Jana Staszela.

Za 6 miesięcy PŚ FIS ponownie w Jakuszycach. Rozmowa z organizatorem

środa, 03 lipca 2013 w Ze sportu
Do drugiego w historii polskiego Pucharu Świata w biegach narciarskich zostało pół roku. Choć wydaje się, że to dużo czasu, już teraz ludzie odpowiedzialni za te zawody pracują na najwyższych obrotach. O niuansach organizacji tego przedsięwzięcia opowiada przewodniczący komitetu organizacyjnego Jacek Jaśkowiak.

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas