Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Michał Rolski Artykuły autora:

Michał Rolski

Spodnie AXON Runner II - TEST

czwartek, 10 marca 2011 w Testy
Spodnie na biegówki powinny chronić przed chłodem i wiatrem, z drugiej strony odprowadzać wilgoć i nadmiar ciepła wytwarzany przy intensywnym wysiłku. Dobrze też jeśli zapobiegają dostawaniu się śniegu do butów. Jak z tymi wymaganiami radzą sobie spodnie Runner II popularnej w Czechach firmy AXON?

Wirtualny kurs narciarstwa biegowego (odc. 5) - styl klasyczny - pługowanie - FILM

wtorek, 08 marca 2011 w Filmowy kurs techniki
Pługowanie to najprostsza metoda na kontrolowanie prędkości na zjazdach i zmiany kierunku jazdy. Choć wydaje się łatwa w zastosowaniu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Zachęcamy do poświęcenia 4 minut czasu na zapoznanie się z filmem, w którym Sławomir Kulej pokazuje i opowiada o pługowaniu jedną i dwiema nartami.

Najtrudniejszy bieg narciarski na świecie odbył się w Szklarskiej Porębie

poniedziałek, 28 lutego 2011 w Relacje
Pre Wold Uphill Trophy, który odbył się 26 lutego 2011 w Szklarskiej Porębie, to prawdopodobnie najtrudniejszy bieg narciarski na świecie. Na wzór znanego biegu Alpe de Cermis zawodnicy wbiegali na Halę Szrenicką, pokonując przewyższenie 500 m, aby później zjechać do mety trasą zjazdową. Całość liczyła 8 km.

Wirtualny kurs narciarstwa biegowego (odc. 4) - styl klasyczny - podbiegi - FILM

środa, 23 lutego 2011 w Filmowy kurs techniki
Już po raz czwarty instruktor narciarstwa biegowego uczy nas jazdy na biegówkach. Tym razem prezentujemy film instruktażowy, jak pokonywać wzniesienia i radzić sobie na podbiegach. Zapraszamy do nauki z nabiegowkach.pl.

VII edycja Salomon Nordic Sunday za nami

poniedziałek, 21 lutego 2011 w Relacje
Zima powróciła do Polski, a w Jakuszycach na najdłuższej w tym sezonie trasie i przy zmiennej aurze znów ścigali się miłośnicy narciarstwa biegowego. Tym razem na starcie stanęło 199 osób, co stanowiło tegoroczny rekord frekwencji w Salomon Nordic Sunday.

Relacja z VI Edycji Salomon Nordic Sunday

poniedziałek, 14 lutego 2011 w Relacje
Zmiany, zmiany, zmiany. Pod takim hasłem 13 lutego 2011 roku rozegrana została VI edycja Salomon Nordic Sunday zaliczana do klasyfikacji Mistrzostw Polski Amatorów. Zmianie uległo miejsce rozegrania zawodów, trasa, a także liczba i poziom uczestników. Przeczytaj relację z VI już edycji SNS.

Co TY możesz zrobić dla popularyzacji biegówek?

piątek, 11 lutego 2011 w Stylem dowolnym
Narciarstwo biegowe zyskuje w Polsce na popularności. Może nawet powoli staje się modne? Jednak wciąż, w porównaniu z bieganiem, kolarstwem górskim, czy narciarstwem zjazdowym, to sport, który uprawia garstka osób. Przeczytaj co możesz zrobić, aby choć trochę wspomóc rozwój narciarstwa biegowego. Podziel się z innymi także swoimi pomysłami.

Zrób sobie trasę biegową - jak skonstruować wyciskarkę do toru

czwartek, 03 lutego 2011 w Sprzęt
Cała Polska ruszyła na biegówki. Nic dziwnego, że biegacze narciarscy chcą poruszać się po przygotowanych trasach. Niektórzy wzięli się do dzieła i przygotowują ślad przy pomocy zrobionych domowym sposobem wyciskarek do torów. Zobacz zdjęcia, plany i wskazówki jak skonstruować takie urządzenie. Może także ty stworzysz trasę biegową w swojej okolicy?

III Bieg bez Granic = IV Salomon Nordic Sunday

poniedziałek, 31 stycznia 2011 w Relacje
W 2009 roku po raz pierwszy zorganizowano Międzynarodowy Bieg bez Granic. Dzięki przystąpieniu Polski i Czech do strefy Schengen zawodnicy biegu mogli bez przeszkód ścigać się na trasie prowadzącej z Harrachova w Czechach do Szklarskiej Poręby. W tym roku trzeci Bieg bez Granic rozgrywany był w ramach cyklu niedzielnych zawodów Salomon Nordic Sunday. Co dzięki temu zyskał, a co stracił?

Jak dobrać biegówki? (cz. 3) Z łuską czy bez?

sobota, 15 stycznia 2011 w Sprzęt
Miłośnicy narciarstwa biegowego od lat spierają się, które narty biegowe do techniki klasycznej są lepsze, te z tzw. łuską w środkowej części ślizgu czy bez łuski - czyli z gładkim ślizgiem na całej długości. Przeczytaj jakie biegówki będą najlepsze dla ciebie.
Strona 5 z 6

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas