Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Tomasz Hucał Artykuły autora:

Tomasz Hucał

Tomasz Hucał. Były dziennikarz Gazety Lubuskiej,  wcześniej pracował m.in. w Gazecie Wrocławskiej i Słowie Polskim. Niespełniony sportowiec - amator. W szkole średniej przeciętny dyskobol, bez sukcesów. Od 2008 roku zakochany w biegówkach (w żonie kocha się trochę dłużej). Ma za sobą trzy starty w Biegu Piastów na 26 km CT, jeden na 10 km CT oraz kilkanaście startów w cyklu Salomon Nordic Sunday. Poza nartami jego ulubione sporty to koszykówka i kolarstwo. Właściciel małej firmy, spiker sportowy, konferansjer, kierownik obiektów sportowych Arena Żagań.

Salomon Nordic Sunday po raz pierwszy w Lubomierzu

niedziela, 30 grudnia 2012 w Aktualności
W niedzielę 6 stycznia 2013 roku odbędzie się historyczny Bieg w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday. Historyczny, bo pierwszy w czteroletniej historii tych zawodów zorganizowany w Lubomierzu. Zawodnicy będą rywalizowali na czterokilometrowej pętli, którą przebiegną dwa razy.

IV Salomon Nordic Sunday rozpoczęty

niedziela, 16 grudnia 2012 w Relacje
Nie przeszkodziły telewizyjne i radiowe prognozy pogody, które od rana straszyły amatorów narciarstwa biegowego i zapowiadały deszcze oraz fatalne warunki jazdy na drogach na południu Polski. Na pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu Salomon Nordic Sunday pojawiło się 229 zawodników. Ukończyło 228. Na Polanie Jakuszyckiej ścigali się Polacy, Czesi i Niemcy. Narciarze, kajakarze, wioślarze i kolarze.

Test trasy 1. Biegu w ramach SNS-a 2012/13

wtorek, 11 grudnia 2012 w Aktualności
Poniedziałkowy poranek to świetny moment na trening w Jakuszycach. Cicho, spokojnie, na trasach pusto. No oczywiście nie licząc pana Staszka Mrozińskiego... Ale częściej od niego to można tam chyba tylko spotkać leśników w swoim aucie, niszczących ślad narciarski na Orle...

Za niecały miesiąc startuje IV SNS

wtorek, 20 listopada 2012 w Aktualności
Wczoraj opublikowaliśmy kalendarz IV Salomon Nordic Sunday, dziś prezentujemy dalsze informacje o zmianach i nowościach w SNS. Najważniejsze to: dziewięć biegów w czterech miejscowościach, brak podziału na dystanse i więcej niż dotychczas nagród rozdawanych na każdym biegu.

Jakie zmiany czekają nas w drugim BUM-ie?

poniedziałek, 12 listopada 2012 w Aktualności
Nadchodzący Bieg Ulicami Miasta (8-10 lutego 2013 roku) przyniesie spore zmiany, w porównaniu z pierwszą imprezą w Dusznikach Zdroju. - Będą m.in. biegi przedszkolaków, a także sprint metodą pucharową, na dystansie jednego kilometra. Organizatorzy tym razem stawiają też na konkurencje techniką klasyczną.

Połączenie dystansów Mini i Mega oraz inne zmiany w Salomon Nordic Sunday

piątek, 19 października 2012 w Aktualności
Organizator popularnego cyklu zawodów dla amatorów Salomon Nordic Sunday, poinformował o kilku zmianach, które wprowadza do swoich zawodów w sezonie 2012/13. Najważniejsza z nich to likwidacja podziału na dystanse Mini i Mega. Pojawić się ma także wiele nowych tras, na których dotychczas nie biegano w ramach SNS.

Trzeci sezon Salomon Nordic Sunday oczami organizatorów

czwartek, 12 kwietnia 2012 w Imprezy
Prezentujemy rozmowę z Beatą Lepką, organizatorką zawodów Salomon Nordic Sunday dla amatorów narciarstwa biegowego. W tym roku zakończył się trzeci sezon ścigania w ramach SNS-a. Pytamy o jego ocenę, przygotowanie zawodów, a także pierwsze plany na przyszłość.

Biegi techniką klasyczną kontra dowolną, czyli SNS w liczbach - część III

wtorek, 10 kwietnia 2012 w Relacje
Dziś ostatnia część statystycznego podsumowania cyklu Salomon Nordic Sunday dla narciarskich biegaczy amatorów. Tym razem chcemy porównać rywalizujących w biegach stylami klasycznym i dowolnym. Przyjrzymy się, w której konkurencji startowało więcej zawodników i gdzie poziom był bardziej wyrównany.

Salomon Nordic Sunday w liczbach – część II

piątek, 30 marca 2012 w Relacje
Drugą część podsumowania rywalizacji w ramach cyklu Salomon Nordic Sunday poświęcamy wyścigom stylem dowolnym. Ta część zawodów przebiegała pod znakiem rywalizacji polsko-czeskiej z lekkim wskazaniem na naszych południowych sąsiadów. Czesi chętnie przyjeżdżali do Jakuszyc, by rywalizować o medale i nagrody.

Trzeci sezon Salomon Nordic Sunday w liczbach - część I

poniedziałek, 26 marca 2012 w Relacje
Organizatorzy Salomon Nordic Sunday przedstawili trochę statystycznych ciekawostek dotyczących zakończonego cyklu Salomon Nordic Sunday. Podsumowanie dotyczy biegów techniką klasyczną.
Strona 1 z 4

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas