Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Konkurs na czterowiersz o biegówkach rozstrzygnięty

opublikowano: 10 marca 2014 autor: Redakcja
Nasi czytelnicy wykazali się talentem literackim, poczuciem humoru oraz miłością do nart biegowych przysyłając prawie 70 wierszyków. Wybrane utwory będziemy publikować w przyszłości, a dziś prezentujemy nagrodzone.

Pierwszą nagrodę w postaci czapki Odlo z oficjalnej kolekcji na olimpiadę w Soczi oraz książki "Droga do Justyny Kowalczyk - Historia biegów narciarskich" autorstwa Daniela Ludwińskiego ze specjalną dedykacją autora zdobyła Dominika Kowalska z Biedruska. Poetycki nastrój, energia i optymizm nadesłanej rymowanki idealnie wpasowały się w założenia konkursu. Oto nagrodzony wierszyk:

Bladym świtem, ciemną nocą,
W pełnym słońcu, w mleku mgły,
Dwukrok - bezkrok - pełną mocą!
W uśmiech zmienią humor zły.

Pozytywny wierszyk uwzględniający tegoroczne trudne warunki śniegowe zasłużył na książkę (jak wyżej) i czapkę Alpina nabiegowkach.pl free. Jego autorką jest Kalina Ciszewska z Wrocławia.

Czasem podbieg, zakręt, zjazd,
tu nie trzeba być na czas.
Tylko czerpać radość z biegu,
nawet gdy jest mało śniegu:)

Książkę z dedykacją oraz pasek do z oficjalnej kolekcji Red Bull Bieg Zbójników wyślemy Damianowi Zającowi z Oławy, który przysłał motto krótkie, ale z nawiązaniem do historii nart oraz prozdrowotnych korzyści biegówek.

Już wikingowie,
Przy ogromnej masie,
Spalali kalorie,
Na biegowej trasie.

Czwarte miejsce i książkę z autografem zdobył Jan Dudziński z Grudziądza za przypomnienie nam, że biegówki to także kontakt z żywą przyrodą.

Wstaję, a tu śnieg za oknem, sypie, sypie cały czas,
biorę klistry odpowiednie, no i zaraz idę w las.
Biegnę, a tu dziki, sarny, zaraz wilki zjedzą mnie,
A od czego ja mam narty? Nigdy nie dogonią mnie!

Piątą książkę z dedykacją Daniela Ludwińskiego wyślemy do Macieja Kawałko z Szafranek za oszczędny w słowach, ale mocny w przekazie wiersz, który zrobił duże wrażenie na komisji konkursowej.

biegowe na tor
obcisły przy skórze strój
jestem jak wilk
przebijam biały mur

Nagrody prześlemy pocztą. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przysłać swoje utwory. Jesteśmy przekonani, że wprawią one w dobry nastrój naszych czytelników, bo będziemy je publikować cały przyszły sezon.

zaktualizowano poniedziałek, 10 marca 2014 12:14
Oceń artykuł
(3 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas