Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl mocnym akcentem zakończył 2016 rok

W ostatnich dniach 2016 roku zawodnicy teamu nabiegowkach.pl startowali w zawodach w Polsce i na Słowacji. Choć przyzwyczaili nas już do ciągłych sukcesów, zawsze cieszą nas one i chętnie o nich informujemy.

W piątek 30 grudnia 2016 roku w Szczyrbskim Jeziorze na Słowacji w biegach dystansowych 59. Memoriału Poległych Bohaterów wystartowała piątka naszych mocnych zawodników. Na trudnych, wyczynowych trasach, na dystansie 10 km techniką klasyczną w kategorii weteranów urodzonych między 1958 a 1967 rokiem zwyciężył Piotr Michałek. Piotrek zanotował też trzeci czas dnia w open. W tym samym przedziale wiekowym czwarte miejsce zajął Władysław Olszowski.

W kategorii 1968-1977 trzecie, czwarte i piąte miejsce zajęli odpowiednio: Grzegorz Legierski, Jan Łacek i Kazimierz Legierski.

Wyniki z tych zawodów znajdziesz tutaj.

W ostatni dzień roku - sobotę 31 grudnia 2016 roku - na trasach pod Mogielicą w Narciarskim Biegu Sylwestrowym Beskidu i Gorców na dystansie 12 km techniką klasyczną trzecie miejsce wśród kobiet zajęła nasza reprezentantka Katarzyna Witek. Dwie szybsze od Kasi tego dnia rywalki to zawodniczki uprawiające wyczynowo biegi narciarskie. W rywalizacji męskiej oraz open piąte miejsce zajął Władek Olszowski.

Kasia Witek krótko zrelacjonowała nam swój udział w tej imprezie debiutującej w polskim kalendarzu biegów narciarskich: - Warunki fajne, nie było typowej polany startowej, na starcie było wąsko, zawodnicy ustawiali się wedle uznania poziomu sportowego - trochę w tym pomagali organizatorzy. Pierwsze 500 m prowadziło pod górę, później zjazd może 1 km, momentami dość szybki, następnie trasa znów się pięła. Po raz pierwszy postanowiłam wystartować na gołych nartach, wyłącznie bezkrokiem. Może to był błąd, traciłam na podbiegach. Zawody odbywały się na wahadle, 6 km w jedną stronę i powrót. Na trasie momentami były trzy tory, zazwyczaj były tylko dwa. W drodze powrotnej na zjazdach, gdy byłam rozpędzona, trochę hamowałam, bo się bałam, czy za zakrętem w moim torze nie pojawią się zawodnicy biegnący jeszcze do nawrotu. Zawody zorganizowane bez pompy, ale wszystko było tak jak trzeba i na czas.

Wyniki: open, w kategoriach wiekowych

Zdjęcia tutaj.

Gratulujemy naszym zawodnikom sportowego zapału i doskonałych wyników.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas