Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Team nabiegowkach.pl

Wiele specjalistycznych ćwiczeń podczas zjazdu teamowego w kwietniu

W drugi weekend kwietnia 2019 roku w Istebnej odbywały się konsultacje dla osób trenujących w całorocznym programie przy teamie nabiegowkach.pl. W programie znalazło się wiele specjalistycznych, niekonwencjonalnych ćwiczeń, w tym bieg na nartorolkach po trawie i ćwiczenia siły specjalnej w trenażerem Ercolina.

W pierwszych planach zjazd miał odbywać się jeszcze na śniegu. Jednak ze względu na brak wystarczającej pokrywy śnieżnej na trasach o profilach odpowiednich dla potrzeb szkolenia trener Józef Michałek przygotował program konsultacji obejmujący ćwiczenia specjalistyczne bez nart, które w kolejnych tygodniach uczestnicy szkolenia znajdą w swoich programach treningowych.

W sobotę jedną z dłuższych sesji były ćwiczenia na trawie. Podczas biegu na nartorolkach na trawiastym wzniesieniu skoncentrowano się na kroku naprzemianstronnym i bezkroku. Gruntowa nawierzchnia nie wybacza błędów, dlatego tego typu wprawki sprzyjają korygowaniu techniki.

Większość sportowców trenujących przy teamie nabiegowkach.pl zaopatrzyło się w trenażery marki Ercolina. Jeden z weekendowych treningów poświęcono nauce poprawnego ćwiczenia na tego typu maszynie, w sposób który zapobiega złym nawykom. Symulowano bezkrok, naprzemianstronną pracę rąk przy kroku klasycznym, a także symetryczną jak przy dwukroku łyżwowym asynchronicznym. Trener szczegółowo omówił i pokazał metody korzystania z trenażerów. Każdy z obecnych dokonywał też prób, podczas których na bieżąco miał szansę wysłuchać wskazówek i korekt.

Niedzielę poświęcono na nartorolkowy trening techniki klasycznej. Dla odmiany biegano po asfalcie. Początkowo 7 km na trasie prowadzącej pod górę, następnie w zróżnicowanym terenie. Celem było utrwalenie wzorca wypracowanego na trawie w czasie sobotnich zajęć.

Zjazd, jak każdy, był też okazją do spotkania towarzyskiego i pogawędek. W sobotni wieczór w skrócie omówiono cele startowe podczas sezonu zimowego 2019/20 oraz drogę do dobrego przygotowania się do priorytetowych zawodów.

Zobacz galerię zdjęć ze zjazdu na facebooku teamu nabiegowkach.pl.

Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • artykuły użytkowników

lubią nas