nabiegowkach.pl > Imprezy > Aktualności > WWMG2020: Gracz, Łacek i Nowok z medalami na koniec Igrzysk w biegu 30 km F

WWMG2020: Gracz, Łacek i Nowok z medalami na koniec Igrzysk w biegu 30 km F

Ostatni bieg narciarski w ramach Zimowych Igrzysk Mastersów – Innsbruck 2020 odbył się 18 stycznia na dystansie 30 km techniką dowolną. Choć wystartowało w nim niewielu Polaków, zdobyli w nim trzy medale w trzech kolorach.

W ostatnim biegu Igrzysk na dystansie 30 km techniką dowolną w sobotę 18 stycznia wystartowała dziesiątka Polek i Polaków. W rywalizacji techniką dowolną na tej imprezie nasi reprezentanci zdobyli w poprzednich biegach tylko dwa medale – Agata Szlachetka srebro na 7,5 km i Anna Bezulska brąz na 15 km. Panowie do tej pory kończyli współzawodnictwo na miejscach poza podium.

W ostatni dzień los, a raczej dyspozycja polskich zawodników, zdecydowały o sukcesach. Najwyraźniej na długich dystansach nas mastersi radzą sobie lepiej. W kategorii M40 Bogusław Gracz (LKS Witów Ski) zdobył złoto wyprzedzając kolejnego rywala Norwega Geira Odegarda o blisko 2 sekundy. Podobną stratę do zwycięzcy w kategorii M50 miał Jan Łacek (team nabiegowkach.pl), któremu uzyskany czas pozwolił na zajęcie drugiego miejsca i zdobycie srebrnego medalu Igrzysk. Beata Nowok (również team nabiegowkach.pl) w kategorii W40 zakończyła rywalizację na trzecim miejscu. Gratulacje.