Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Bardzo dużo pomysłów na nazwę biegu. Dziękujemy!

opublikowano: 27 listopada 2015 autor: Redakcja
Liczba zgłoszeń i propozycji nazw najdłuższego polskiego biegu narciarskiego, który nasz portal organizuje w Górach Bialskich 13 lutego 2016 roku, przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy czytelnikom i biegówkowej społeczności za zaangażowanie i pomoc. Teraz spośród ponad 300 propozycji musimy wybrać to jedno, najlepsze imię dla naszej imprezy.

Społeczność narciarzy biegowych odpowiedziała na nasz apel o pomoc w wymyśleniu nazwy długodystansowego biegu narciarskiego, który odbędzie się w Bielicach w drugą sobotę lutego 2016 roku. Będziemy się tam ścigać na dystansach 60, 20 i 10 km. W ciągu zaledwie tygodnia w konkursie wzięło udział blisko 100 osób. Autorzy zgłosili łącznie 315 propozycji nazw. Takim zainteresowaniem nie cieszył się jak dotąd żaden nasz konkurs. Teraz mamy trudne zadanie wybrania tej jednej, najlepszej nazwy z wielu propozycji.

Największą popularnością cieszyły się propozycje nawiązujące do nazwy gór - Góry Bialskie - oraz miejscowości, w której ma się odbywać nasz bieg - Bielic. W Waszych zgłoszeniach znajdujemy niemal wszystkie odmiany i kompozycje ze słowami Bialski i Bielicki. Wiele pomysłów odnosiło się do Marianny Orańskiej, księżnej, która przed laty miała bardzo duży wpływ na rozwój regionu. Oprócz nazw polskich w kompozycjach uczestników konkursu znalazły się też angielskie, a nawet niemieckie.

Zgodnie z regulaminem konkursu najlepszą nazwę komisja konkursowa ma wybrać do 7 grudnia. Zależy nam, aby poznać ją jak najszybciej, mamy więc nadzieję, że już wkrótce poinformujemy polskich biegaczy narciarskich, jak i nagrodzonych autorów, jak nazywać się będzie najdłuższy i z pewnością jeden z bardziej znaczących polskich biegów narciarskich.

zaktualizowano piątek, 27 listopada 2015 17:51
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
jaknovski odpowiedział(a) w temacie Odp: Sklepy w Krakowie na forach.
Wrz 18
Więcej
Więcej

lubią nas