Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Co nowego w Ultrabiel 2019? Można się już zapisywać.

opublikowano: 13 stycznia 2019 autor: Redakcja
Otwarto zapisy do maratonu narciarskiego SGB Ultrabiel i biegów towarzyszących. 16 lutego 2019 roku w Bielicach koło Stronia Śląskiego narciarze będą ścigać się techniką klasyczną na dystansach 60 km, 20 km i 13 km.

Zapisy internetowe trwają pod adresem ultrabiel.pl/zapisy do 14 lutego. Później będzie można zgłaszać się jeszcze osobiście w biurze zawodów w przeddzień i w dniu imprezy.

Bieg odbędzie się już po raz czwarty. Jego miejscem są Góry Bialskie. Start i meta zlokalizowane są w Bielicach koło Stronia Śląskiego na Dolnym Śląsku. To wyjątkowo śnieżne góry. Jak dotąd odbyły się wszystkie zaplanowane edycje SGB Ultrabiel, choć w poprzednich latach wiele innych biegów było odwołanych. Jak powiedzieli nam lokalni leśnicy w tym sezonie w Górach Bialskich leży wyjątkowo dużo śniegu jak na styczeń.

Zawody odbędą się 16.02.2019 roku o godzinie 10:00. Jako pierwsi wystartują zawodnicy w biegu głównym na dystansie 60 km - najdłuższym biegu narciarskim w Polsce. Później do startu przystąpią biegnący na 13 km, a na końcu ścigający się na 20 km. Wszystkie biegi odbędą się techniką klasyczną.

W tym roku trasy wszystkich biegów prowadzić będą tylko po polskiej stronie gór. Bieg na 60 km i 20 km odbędzie się na tych samych trasach i zasadach co w 2016 roku. Bieg na 13 km (faktyczny dystans to około 12,5 km) odbędzie się na trasie z ubiegłego roku, tyle że zawodnicy pokonają ją w odwrotnym kierunku.

Klasyfikacje w biegach prowadzone są osobno dla kobiet i mężczyzn, a na 60 km i 20 km także w kategoriach wiekowych. Najszybsi zawodnicy (sześć kobiet i sześciu mężczyzn) w biegu głównym otrzymają nagrody finansowe.

Warto zarejestrować się i wpłacić opłatę startową do końca stycznia 2019 roku, gdyż gwarantuje to najniższą stawkę startowego w kwocie 75 zł za dystanse 60 km i 20 km oraz 45 zł na 13 km. Opłata startowa jest wyjątkowo niska jak na bieg na tak długim dystansie. Dla porównania na 2 tygodnie przed Biegiem Piastów opłata startowa na dystansie 50 km wynosi aż 250 zł.

Więcej informacji

zaktualizowano niedziela, 13 stycznia 2019 17:34
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas