Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Michałek, Legierski i Olszowski wygrali dla Polski Batalię Narodów w Kaiser Maximilian Lauf

opublikowano: 16 stycznia 2018 autor: Redakcja

Od lewej: Piotr Michałek, Grzegorz Legierski, Władysław Olszowski

Od lewej: Piotr Michałek, Grzegorz Legierski, Władysław Olszowski
Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl zapewnili Polsce zwycięstwo w klasyfikacji sportowców amatorów w maratonie narciarskim na 60 km Kaiser Maximilian Lauf, który odbył się w sobotę 13 stycznia w Seefeld. Pokonali m.in. Norwegów i Rosjan.

Niedawno informowaliśmy o indywidualnych sukcesach zawodników reprezentujących team nabiegowkach.pl w biegu cyklu Visma Ski Classics - Kaiser Maximilian Lauf, który odbył się w drugą sobotę stycznia 2018 roku w austriackim Tyrolu. Przeczytasz o tym w tekście Zagraniczne sukcesy zawodników teamu nabiegowkach.pl w połowie stycznia.

Polscy sportowcy wzięli też udział w klasyfikacji narodowej zawodników bez licencji związkowej. - W Kaiser Maximilian Lauf mamy tzw. "Batalię Narodów", w której narciarze amatorzy mogą rywalizować dla swojego kraju. Pomiędzy wszystkimi zarejestrowanymi uczestnikami wybieramy trzech pierwszych, którzy przekraczają linię mety. Polska wygrała tę klasyfikację. Trzech pierwszych zawodników amatorów na mecie punktujących dla Polski to: Piotr Michałek, Grzegorz Legierski i Władysław Olszowski, wszyscy z teamu nabiegowkach.pl. Wkrótce poinformujemy o tym na stronach naszego biegu - tłumaczy Caroline Errikson, Event Manager Visma Ski Classic.

Polscy amatorzy wygrali m.in. z Norwegią (drugie miejsce) i Rosją (trzecie miejsce). Gratulujemy.

Telewizja Polska pokazuje transmisje z biegów cyklu Visma Ski Classics nie wspominając ani słowem o udziale i sukcesach polskich sportowców. Choć w Polsce nie ma zawodowych biegaczy narciarskich specjalizujących się w maratonach narciarskich, ani zawodników wyczynowych, którzy są w stanie trafić do czołówki klasyfikacji poszczególnych długodystansowych biegów na świecie, to wciąż można liczyć na polskich amatorów, którzy jak wielokrotnie już pokazali, doskonale radzą sobie w rywalizacji z zawodnikami z innych krajów. Także z takich narciarskich potęg jak Norwegia i Rosja. Może w przyszłości komentatorzy z TVP Sport zauważą wysiłki i sukcesy naszych rodaków. Jeśli nie możemy rywalizować z innymi nacjami w sporcie kwalifikowanym, doceńmy sukcesy w sporcie amatorskim.

zaktualizowano wtorek, 16 stycznia 2018 18:40
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Szklarz dodał(a) nowe wydarzenie 37. Bieg Gwarków 20km i 10 km CT
09:56
4 dni temu
mikrus10 odpowiedział(a) w temacie Odp: Miejsce dla biegówek i nart zjazdowych na forach.
02:31
6 dni temu
Gra, Asia Rączka, Matek odpowiedział(a) w temacie Odp: Miejsce dla biegówek i nart zjazdowych na forach.
09:57
Więcej
Więcej

lubią nas