Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Powstał Globalny Kalendarz Maratonów narciarskich

opublikowano: 04 listopada 2021 autor: Redakcja
Światowa liga narciarskich biegów długodystansowych - Worldloppet - pracuje nad stworzeniem kalendarza maratonów narciarskich zrzeszonych w różnych ligach. Obecnie można w nim już odnaleźć daty nie tylko biegów ze światowego Worldloppet, czy Europejskiej Euroloppet, ale też krajowych CEZ Ski Tour, Estoloppet, czy Swissloppet.

"Świat biegów narciarskich jest za mały, by każdy trzymał się osobno. Musimy dzielić się doświadczeniem i wiedzą, by nasz sport, który kochamy, miał się lepiej" - do takiego wniosku doszli działacze światowej federacji maratonów narciarskich - Worldloppet. Z tego powodu federacja zaczęła kontaktować się z organizatorami poszczególnych biegów, cykli, czy organizacji zawiązując współpracę i rozpoczynając wspólne działanie.

Worldloppet dwa lata temu powołało do życia Globalny Kalendarz Maratonów Narciarskich (Global Ski Marathon Calendar). Jego celem jest umożliwienie narciarzom lepsze zaplanowanie sezonu zimowego.

Niestety czas uruchomienia kalendarza zbiegł się z okresem pandemii i tylko niewielka część zaplanowanych biegów się odbyła. Opiekunowie kalendarza mają nadzieję, że od sezonu 2021/22 będzie on mógł lepiej przysłużyć się podróżującym biegaczom narciarskim. W chwili publikacji tej informacji było tam zarejestrowanych 65 maratonów z 21 krajów, łącznie 199 różnych dystansów. Ta liczba ma jeszcze wzrosnąć, gdyż trwają rozmowy z kolejnymi organizatorami.

Kalendarz znajdziesz pod linkiem:
https://www.worldloppet.com/globalcalendar/

żródło: Worldloppet

zaktualizowano czwartek, 04 listopada 2021 09:54
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas