Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Bardzo dużo pomysłów na nazwę biegu. Dziękujemy!

piątek, 27 listopada 2015 w Aktualności
Liczba zgłoszeń i propozycji nazw najdłuższego polskiego biegu narciarskiego, który nasz portal organizuje w Górach Bialskich 13 lutego 2016 roku, przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy czytelnikom i biegówkowej społeczności za zaangażowanie i pomoc. Teraz spośród ponad 300 propozycji musimy wybrać to jedno, najlepsze imię dla naszej imprezy.

Cykl SNS rezygnuje z klasyfikacji generalnej i planuje tylko trzy spotkania w sezonie

czwartek, 19 listopada 2015 w Aktualności
Z roku na rok, niegdyś potężny, cykl SNS konsekwentnie kurczy się. Na ten sezon organizatorzy zapowiadają zaledwie trzy spotkania, wszystkie poza Jakuszycami, z których każde ma być osobnym wydarzeniem bez końcowej klasyfikacji. Czy zawody w takim kształcie przyciągną uczestników?

Już w styczniu 2016 roku po raz pierwszy w Izerskiej 50 bieg klasykiem na 10 km

wtorek, 10 listopada 2015 w Aktualności
W kalendarzu jednego z większych i najbardziej prestiżowych na świecie masowych biegów narciarskich - czeskiej Izerskiej Pięćdziesiątki - już od najbliższej edycji pojawi się krótki bieg techniką klasyczną organizowany z myślą o początkujących i rodzinach.

W tym roku prestiżowe Forum Nordicum odbędzie się w Karkonoszach

poniedziałek, 05 października 2015 w Aktualności
Szklarska Poręba będzie miejscem spotkania dziennikarzy z całej Europy z szefami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i organizatorami największych zawodów na świecie w narciarstwie klasycznym i biathlonie.

Bieg Podhalański podał datę imprezy na 2016 rok

czwartek, 02 lipca 2015 w Aktualności
Bieg Podhalański tradycyjnie już odbywa się w pierwszą sobotę lutego. W 2016 roku ten zwyczaj zostanie podtrzymany.

Nocna Ścigacka w Białce Tatrzańskiej zaplanowana na 28 lutego

poniedziałek, 23 lutego 2015 w Aktualności
W najbliższą sobotę, 28 lutego odbędzie się w Białce Tatrzańskiej Nocna Ścigacka – pierwszy na Podhalu bieg narciarski rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Organizatorzy nie obawiają się konkurencji z Biegiem Piastów, odbywającym się tego dnia w Jakuszycach, bo jak informują, liczą także na uczestników, którzy wolą mniej wymagające dystanse.

Na konferencji prasowej przed Biegiem Piastów zapowiedziano nowości

sobota, 14 lutego 2015 w Aktualności
Bieg Piastów idzie w stronę imprezy zorganizowanej na wzór dużych sportowych wydarzeń komercyjnych. Na konferencji prasowej, która odbyła się 13 lutego 2015 roku w Jakuszycach zapowiedziano kilka nowości.

Z ostatniej chwili - Garmin Bieg Pabla w Karłowie odwołany

czwartek, 12 lutego 2015 w Aktualności
Świecące słońce i dodatnie temperatury w Górach Stołowych w ostatnich dniach sprawiły, że wiele śniegu zniknęło z tras biegowych. V Garmin Bieg Pabla jeszcze do niedawna wydawał się niezagrożony. Niestety organizatorzy chcąc zachować się odpowiedzialnie zdecydowali o odwołaniu biegu, a właściwie o zmianie jego daty na grudzień 2015.

Coraz bliżej do polskich “świąt” narciarzy biegowych

sobota, 07 lutego 2015 w Aktualności
Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Festiwalu Narciarstwa Biegowego organizowanego przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. W ostatni tydzień lutego na trasach w Górach Izerskich odbędzie się aż 14 różnych sportowych wydarzeń dla narciarzy biegowych.

Przetestowaliśmy trasy XXXV Biegu Gwarków

piątek, 06 lutego 2015 w Aktualności
W niedzielę 8 lutego 2015 jubileuszowa edycja Biegu Gwarków. Dwa dni wcześniej sprawdziliśmy stan tras dla obu technik. Biorąc pod uwagę ilość śniegu w okolicy, jest nieźle.

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas