Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W tym roku prestiżowe Forum Nordicum odbędzie się w Karkonoszach

opublikowano: 05 października 2015 autor: Redakcja

W tym roku prestiżowe Forum Nordicum odbędzie się w Karkonoszach

Marcin Oliva Soto
Szklarska Poręba będzie miejscem spotkania dziennikarzy z całej Europy z szefami Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i organizatorami największych zawodów na świecie w narciarstwie klasycznym i biathlonie.

Forum Nordicum - tak nazywa się organizacja zrzeszająca dziennikarskich specjalistów od narciarstwa klasycznego i biathlonu. Od 36 lat spotykają się co roku jesienią w różnych miejscowościach - arenach najważniejszych zawodów. Pierwszy raz w Polsce, w Szklarskiej Porębie, konferencja Forum Nordicum odbywać się będzie od 12 do 15 października.

Miasto pod Szrenicą swój wybór zawdzięcza temu, że w latach 2012 i 2014 organizowało Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym, a w 2001, wspólnie z Karpaczem, Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym Juniorów. Ponadto Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie od 40 lat jest miejscem rozgrywania Biegu Piastów, który należy do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Wordloppet. Jego wyniki zaliczane są także do prestiżowej klasyfikacji FIS Wordloppet Cup (dawnego FIS Marathon Cup), w której brane są pod uwagę wyniki dziewięciu dużych biegów narciarskich.

O wysokiej randze Forum Nordicum w światku narciarskim najlepiej świadczy to, że na konferencję przyjeżdżają szefowie najważniejszych organizacji. Do Szklarskiej Poręby przybędą, m. in.: przewodniczący Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) Gian Franco Kasper, sekretarz generalna FIS Sarah Lewis i przewodniczący komisji skoków FIS Walter Hofer. Nie zabraknie prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera i prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmary Gerasimiuk. Sportowców mają reprezentować były mistrz świata i olimpijski w kombinacji norweskiej Mario Stecher (będzie promował swoją książkę) oraz reprezentanci Czech w skokach Jakub Jiroutek i Tomas Slavik.

W programie konferencji są prezentacje największych zawodów w narciarstwie klasycznym i biathlonie w najbliższych latach, Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Biathlonu, dyskusje o sytuacji mediów zajmujących się narciarstwem klasycznym i biathlonem, jak również wręczenie dziennikarskich nagród: Króla Nart i Zawodnika Roku.

Uczestnicy Forum Nordicum odwiedzą Pałac Pakoszów i Hutę Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach oraz Karpacz. Zapoznają się z ofertą turystyczną Dolnego Śląska, Jeleniej Góry, Doliny Pałaców i Ogrodów, Harrachova, Term Cieplickich i innymi atrakcjami. Jak podkreślają gospodarze tych miast i miejsc, konferencja jest doskonałą okazją do promocji regionu Karkonoszy, jako miejsca wypoczynku i rozgrywania wielkich zawodów sportowych, wśród tak opiniotwórczej grupy, jak dziennikarze zagranicznych i krajowych mediów. Jak na razie udział w konferencji potwierdziło około 60 dziennikarzy, ale każdego dnia przysyłane są kolejne zgłoszenia.

zaktualizowano poniedziałek, 05 października 2015 09:32
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

4 dni temu
5 dni temu
Slavek umieścił(a) komentarz w Warunki na trasach 14 marca 2019
06:50
1 tydzień temu
marianxb5 odpowiedział(a) w temacie Odp: Jak unikać kontuzji na forach.
Mar 19
Więcej
Więcej

lubią nas