Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

WWMG2020: srebro dla sztafety teamu nabiegowkach.pl w Zimowych Igrzyskach Mastersów

opublikowano: 17 stycznia 2020 autor: Redakcja

Srebrna polska sztafeta złożona z zawodników teamu nabiegowkach.pl

Srebrna polska sztafeta złożona z zawodników teamu nabiegowkach.pl
W piątek 17 stycznia na trasach Seefeld odbyła się rywalizacja czteroosobowych sztafet. Ścigano się na dystansie 4 km. W rywalizacji wzięły udział dwie polskie sztafety męskie, trójka Polaków wystartowała też w zespołach międzynarodowych. Sztafeta "team nabiegowkach.pl" zdobyła srebrny medal.

Klasyfikacja sztafet odbywała się na innych zasadach niż przy współzawodnictwie indywidualnym w Igrzyskach Mastersów. Decydowała suma lat zawodników tworzących zespół. Do piątkowej rywalizacji sztafetowej zostało zgłoszonych 8 zespołów żeńskich i 42 męskie. Ostatecznie wystartowało mniej.

Polskim zawodniczkom nie udało się się utworzyć żadnej sztafety składającej się w całości z Polek, natomiast Beata Nowok z teamu nabiegowkach.pl została "wypożyczona" do międzynarodowego zespołu "Olimpic 7" rywalizującego w kategorii W160-199. Nasza reprezentantka miała w drużynie jeszcze obywatelkę USA i Rosjanki. Ta sztafeta w swojej kategorii zdobyła trzecie miejsce na trzy startujące zespoły.

Na liście startowej znalazły się za to dwie czysto polskie sztafety męskie. Pierwsza to drużyna "Team nabiegowkach.pl" współzawodnicząca w kategorii M160-199 złożona z Grzegorza Legierskiego, Władysława Olszowskiego, Kazimierza Legierskiego i Jana Łacka. Ten zespół wywalczył srebrny medal przegrywając jedynie z austriacko-niemieckim teamem. W kategorii M169-199 do rywalizacji zostało zgłoszonych 16 drużyn.

Drugą polską sztafetę "Polish Eagles" w kategorii M240-279 stworzyli: Edward Mucha, Piotr Faron, Bogusław Gracz i Ryszard Koprowski. Zespół ukończył rywalizację na siódmym miejscu spośród dziewięciu biorących udział w rywalizacji.

Polacy - Jakub Czaplewski i Andrzej Prud - wzięli też udział w męskiej sztafecie międzynarodowej (kategoria M200-239) o nazwie "Beneder", w której znaleźli się jeszcze Białorusin i Austriak. Zajęli 14. miejsce na 16 sklasyfikowanych zespołów.

Oficjalne wyniki biegów sztafetowych znajdziesz pod tekstem w plikach do pobrania.

 

zaktualizowano piątek, 17 stycznia 2020 20:02
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas