Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

XI Bieg Podhalański zaplanowano na pierwszą sobotę lutego 2021

opublikowano: 26 maja 2020 autor: Redakcja
Organizatorzy jedenastej edycji Biegu Podhalańskiego podali już termin zawodów. Biegi techniką klasyczną na dystansach 30, 15 i 6 km mają się odbyć 6 lutego 2021 na lotnisku wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem" w Nowym Targu.

Do zimy jeszcze daleko, ale niektórzy organizatorzy zawodów narciarskich już planują imprezy na przyszły rok. Ostatniej zimy Bieg Podhalański został odwołany z powodu braku wystarczających warunków śniegowych, podobnie jak w 2018 roku. Wygląda na to, że lata nieparzyste są dużo szczęśliwsze dla tej imprezy, bo w 2019 roku zima była łaskawa i udało się w Nowym Targu zorganizować świetne zawody, będące też Mistrzostwami Polski Amatorów. Oby rok 2021 był równie obfity w śnieg.

XI Bieg Podhalański zaplanowano na 6 lutego, na lotnisku w Nowym Targu, gdzie biegnie czerwony szlak narciarstwa biegowego wokół rezerwatu przyrody "Bór na Czerwonem". Zawody będą zaliczane do Pucharu Polski Amatorów w Biegach Narciarskich PZN, a ścigać się będzie można techniką klasyczną na dystansach 30, 15 i 6 km. Trasa jest bardzo łatwa, także dla osób mniej zaawansowanych, organizacja imprezy zawsze na medal, zatem o frekwencję organizatorzy nie muszą się martwić. Najważniejsze, żeby zima dopisała!

Więcej informacji:

zaktualizowano środa, 27 maja 2020 08:15
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas