Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Zapisz się na SGB Ultrabiel 2018. Do końca stycznia bardzo niskie startowe.

opublikowano: 24 stycznia 2018 autor: Redakcja
Zapisy do SGB Ultrabiel są już otwarte. Impreza odbędzie się 10 marca 2018 roku w Bielicach koło Stronia Śląskiego na Dolnym Śląsku. Można wystartować w najdłuższym narciarskim biegu w Polsce na dystansie 60 km, jak też w biegach na 30 km i 13 km. Wszystkie konkurencje techniką klasyczną.

Zapisy do zawodów prowadzone są pod linkiem:
http://ultrabiel.pl/zapisy

Warto zgłosić się do końca stycznia, bo skutkuje to prawem do wpłaty najniższej opłaty startowej. Wystarczy samo zgłoszenie, na przelanie środków zawodnicy mają czas do końca lutego.

W tym sezonie organizatorzy zamierzają zrealizować to, co nie do końca udało się w roku 2017, gdy przeniesiono bieg na trasy położone w wyższych partiach gór. W planie są biegi na dystansach: 60 km, 30 km i 13 km. Konkurencje na 60 km i 30 km mają odbywać się na tej samej pętli. Rywalizujący na najdłuższym dystansie narciarskim w Polsce pokonają pętlę 30 km dwa razy. Co ciekawe trasa biegów na 60 km i 30 km przecina polsko-czeską granicę, zawodnicy część dystansu pokonują po czeskiej stronie gór.

Główna zmiana w zasadach rywalizacji tegorocznego SGB Ultrabiel to konieczność podjęcia decyzji o planowanym dystansie na etapie zapisów. W ubiegłym sezonie zawodnicy rywalizujący na dystansach 30 km i 60 km mogli nawet w trakcie biegu zdecydować o tym, który z tych dystansów chcą zaliczyć. Jeśli ktoś przecenił swoje siły na 60 km, mógł skończyć bieg po połowie i być sklasyfikowany na 30 km. Powodowało to sporo zamieszania, zawodnicy mieli problem z rozpoznaniem rywali, z którymi konkurowali na tym samym dystansie. Dlatego w tym sezonie to się zmienia. Zasady będą podobne jak w 2016 roku. Kto nie ukończy zadeklarowanego dystansu, nie ukończy zawodów.

SGB Ultrabiel odbywa się w Górach Bialskich na Dolnym Śląsku. To wysoka część gór we Wschodnich Sudetach. Trasy biegu położone są na wysokości od 760 do 1120 m n.p.m. W górach tych po polskiej i czeskiej stronie regularnie uprawiane jest nawet 80-90 km tras. Ze względu na często padające śniegi i ogromną sieć tras niektórzy nazywają ten region drugimi Jakuszycami. Dość powiedzieć, że choć w Polsce różnie bywało ze śniegiem, jak dotąd wszystkie zaplanowane edycje Ultrabiel odbyły się. W chwili publikacji tego tekstu w Górach Bialskich leży do 75 cm śniegu (aktualna fotka poniżej), wszystkie trasy są uprawiane, a warunki do biegania znakomite.

SGB Ultrabiel to maraton narciarski organizowany z inicjatywy nabiegowkach.pl. Jego pomysłodawcą jest redaktor naczelny naszego portalu. Współorganizatorami są: Gmina Stronie Śląskie i firma MT-SPORT. Sponsorem generalnym zawodów jest Spółdzielcza Grupa Bankowa i GBS Bank w Strzelinie. Sponsorami wspierającymi są marki Rossignol, Vexa i Enervit.

Więcej informacji

zaktualizowano środa, 24 stycznia 2018 18:35
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Wczoraj
Slavek umieścił(a) komentarz w Warunki na trasach 14 marca 2019
06:50
3 dni temu
marianxb5 odpowiedział(a) w temacie Odp: Jak unikać kontuzji na forach.
11:14
Więcej
Więcej

lubią nas