Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

300 osób wzięło udział w Biegu Sylwestrowym w Jakuszycach

opublikowano: 02 stycznia 2018 autor: materiały organizatora
Świetne, pełne inwencji i humoru przebrania, znakomita atmosfera, wyborna forma i rewelacyjna frekwencja - taki był Bieg Sylwestrowy na nartach w Jakuszycach. Około 300 osób wystartowało w 2017 (o godz. 23.45), a zakończyło bieg w 2018 roku! Wszyscy pokonali dystans sześciu kilometrów w dobrej formie.

W ostatni dzień 2017 roku od rana w Jakuszycach padał deszcz. Na szczęście opady ustały w godzinach popołudniowych, a śnieg na trasach utrzymał się w dobrej kondycji. Na wieczór zaplanowano huczną zabawę na biegówkach. Uczestnicy rozpoczynali bieg z Polany Jakuszyckiej tuż przed północą, by zakończyć go już w kolejnym roku. Ponieważ trasa biegu prowadziła przez Góry Izerskie nieoświetlonymi duktami leśnymi, uczestnicy oświecali drogę latarkami czołowymi. Od dwóch sezonów w Biegu Sylwestrowym organizowanym przez Stowarzyszenie Bieg Piastów nie liczy się czas dotarcia do mety, za to nagradzane są przebrania.

- Było świetnie, nie miałem żadnych wątpliwości, którędy biec. Znam te trasy dobrze - opowiadał pierwszy na mecie Łukasz Klempouz. - Gdy zawiało, musiałam trzymać swoją koronę! - mówiła Dorota Dahrendorf.

Nie było mierzonych czasów ani nagród za to, kto pierwszy na mecie. Upominki wręczono za najciekawsze przebrania. Było w czym wybierać - przebierańców było znacznie więcej, niż w poprzednich latach. Polana Jakuszycka i trasa, na której tryskały szampany, należała do aniołów, diabełków, kajakarzy, mnichów i wielu innych tajemnych zjaw. Wszystkie się uśmiechały i zgrabnie podążały do mety.

Za metą czekała ciepła herbata i ognisko z kiełbaskami - idealne, by się integrować w cudownej scenerii sylwestrowej nocy. Czego biegacze życzyli sobie oprócz tego, co zawsze? Śniegu i czasu na wypady na narty do Jakuszyc!

W imprezie wzięła udział także pokaźna grupa uczestników Sylwestra z nabiegowkach.pl, która zrobiła przerwę w zabawie w hotelu, by uczestniczyć w Biegu Sylwestrowym i Nowy Rok dosłownie powitać w sposób aktywny.

zaktualizowano wtorek, 02 stycznia 2018 09:30
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas