Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Bieg dla Weroniki i Wiktorii bezpowrotnie zamknął epokę

opublikowano: 31 marca 2018 autor: Redakcja
Ponad 200 uczestników Charytatywnego Biegu dla Weroniki i Wiktorii, który odbył się 31 marca 2018 roku miało okazję po raz ostatni w historii wystartować i ukończyć bieg na "takiej" Polanie Jakuszyckiej. Impreza, której celem było zebranie środków na rehabilitację bliźniaczek zakończyła nie tylko sezon, ale też epokę.

Stowarzyszenie Bieg Piastów od kilku lat na koniec sezonu organizuje biegi charytatywne. Tym razem celem spotkania i wspólnej przebieżki było zebranie środków na pomoc bliźniaczkom wymagającym rehabilitacji. W Wielką Sobotę przed południem w Jakuszycach stawiła się pokaźna grupa 211 biegaczy, w tym 30 bez nart.

Bieg nie miał charakteru rywalizacji. Nie wyznaczono zwycięzców, nie mierzono czasów. Można było biec jak się chce, na nartach i bez, z dziećmi, psami. Łatwa trasa o dystansie niecałych 7 km zachęcała do udziału także początkujących i tych, którzy stronią od ścigania się. Szczytny cel zmobilizował do udziału kilka osób, które tego dnia po raz pierwszy miały na nogach biegówki. Brawo za odwagę i chęć niesienia pomocy.

Na mecie na każdego czekał pamiątkowy - wielkanocny medal. Wyjątkowo piękne medale kończącym dystans wręczały Weronika i Wiktoria w asyście mamy i siostry. Dziewczynki, które są uzdolnionie muzycznie, pod koniec imprezy dały koncert, śpiewając i grając na gitarze. Loteria, w której każdy los wygrywał, licytacje wartościowych voucherów, czy stragany uginające się od ciast i wypieków zachęcały uczestników biegu, jak też kibiców do dalszej zabawy.

Każdy, kto wziął udział w imprezie może mieć pewność, że uczestniczył w czymś wyjątkowym. Bieg miał nie tylko piękny cel, ale kończył sezon, a także pewnę epokę. W kwietniu Polana Jakuszycka zostanie ogrodzona i żaden bieg nie zacznie się, ani nie zakończy już na takiej Polanie, jaką pamiętamy. Idzie nowe. Miejmy nadzieję, że przyniesie wiele dobrego dla Weroniki i Wiktorii, a także wszystkich polskich narciarzy biegowych.

Galerię zdjęć z imprezy opublikowaliśmy na facebooku nabiegowkach.pl.

zaktualizowano sobota, 31 marca 2018 18:06
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Przezdziecki, Michał Rolski odpowiedział(a) w temacie Odp: Ciężkie początki na forach.
Maj 16
Więcej
Więcej

lubią nas