Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Ireneusz Rabski i Martyna Wiśniowska wygrali Beskidzki Triatlon Górski - Istebna 2019 [WYNIKI]

opublikowano: 20 maja 2019 autor: Redakcja
W niedzielę 19 maja 2019 roku w Istebnej odbyła się druga i ostatnia w tym sezonie sesja Beskidzkiego Triatlonu Górskiego, na który składały się trzy dyscypliny uprawiane przez biegaczy narciarskich w okresie bezśnieżnym. Wygrali Ireneusz Rabski i Martyna Wiśniowska.

Górskie triathlony już od kilku lat organizowane są w Beskidzie Śląskim. Zawody odbywają się w Ustroniu i Istebnej. Celem organizatorów jest stworzenie miejsca do rywalizacji w popularnych wśród biegaczy narciarskich - wyczynowych i ambitnych amatorów - formach treningowych przygotowujących do sezonu zimowego. Zawodnicy rywalizują więc w biegu z kijami, jeździe na rowerze górskim oraz biegu na nartorolkach. O zwycięstwie decyduje łączny czas włącznie z tym potrzebnym na zmianę sprzętu.

Drugi wyścig tego sezonu zaplanowano na niedzielę 19 maja o godzinie 14:00 w Istebnej. Dosłownie na minuty przed startem przyszła burza z intensywnymi opadami deszczu. Ponieważ zrobiło się ślisko - zarówno na odcinkach gruntowych, jak też na asfalcie - organizatorzy zdecydowali o skróceniu o połowę każdego z etapów zawodów. W związku z tym zawodnicy mieli do pokonania około 1,5 km crossu z kijami, 4 km na rowerze i 3 km na nartorolkach techniką klasyczną.

Obserwując zawody można było zauważyć jak ważne jest skrócenie czasu potrzebnego na zmianę sprzętu między konkurencjami. Zawodnicy, którzy zyskali już doświadczenie z poprzednich edycji zawodów, decydowali się na start w kaskach już od crossu, by zyskać te kilkanaście sekund potrzebne na założenie kasku przy przesiadce na rower. Jedną z dłuższych operacji było przebranie butów, zwłaszcza założenie narciarskich wymagało więcej czasu. Często uczestnicy, którzy kończyli jedną konkurencję na dalszym miejscu, do kolejnej wychodzili przed rywalami, którzy do strefy zmian przybyli przed nimi lecz dłużej tam zabawili. Całość była niezwykle dynamiczna i widowiskowa.

Beskidzki Triatlon Górski to widowiskowa i ciekawa dla uczestników forma rywalizacji. Dziwi natomiast niewielka liczba startujących. Z reguły przystępuje do niej nie więcej niż kilkunastu zawodników. To zaskakujące, że w miejscowości, w której są dwa biegowe kluby narciarskie oraz rzesza narciarskich amatorów i weteranów z przeszłością zawodniczą, te dobrze zorganizowane imprezy z pokaźną pulą nagród i fajną atmosferą, są tak pomijane przez narciarrzy.

W niedzielnym triathlonie w konkurencji młodzieży do lat 15 wystartowało dwóch zawodników: Jan Zawada i Wojciech Majka (team nabiegowkach.pl), którzy w tej kolejności dotarli do mety.

W zawodach wzięły udział dwie panie: Martyna Wiśniowska i Joanna Kujawska (obie reprezentujące team nabiegowkach.pl). Także w tej kolejności zakończyły rywalizację.

W biegu mężczyzn w wieku 16 lat i więcej najszybciej na mecie, z wyraźną przewagą nad rywalami, pojawił się Ireneusz Rabski (Skipol.pl Team). Drugie i trzecie miejsce dla reprezentantów teamu nabiegowkach.pl: Kamila Krzywickiego i Kazimierza Legierskiego.

Pełne wyniki załączamy pod tekstem w plikach do pobrania.

Organizator nie podawał w wynikach przynależności drużynowej uczestników zawodów. Uzupełniliśmy te informacje wg własnej wiedzy przy zawodnikach, co do których mamy pewność, jaką drużynę reprezentują.

Zobacz album zdjęć z BTG Istebna 2019.

zaktualizowano poniedziałek, 20 maja 2019 13:53
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas