Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Istebniański Bruclik w 2018 roku trafia na... plecy Kamila Burego [WYNIKI]

opublikowano: 26 lutego 2018 autor: Redakcja

istebna.eu
Olimpijczyk Kamil Bury wygrał bieg główny Biegu o Istebniański Bruclik, który odbył się na Kubalonce 25 lutego 2018 roku. Rywalizację biegów dla dorosłych w kategoriach damskich i męskich zdominowali zawodnicy teamu nabiegowkach.pl.

Bieg o Istebniański Bruclik to najstarszy narciarski bieg w Polsce. W tym sezonie odbył się po raz czterdziesty trzeci. Zawodnicy rywalizują techniką klasyczną na różnych dystansach w zależności od płci i kategorii wiekowej. Dorośli ścigali się na dystansach od 5 km - kobiety i najstarsze kategorie męskie - przez 10 km - mężczyźni w wieku 40-59 lat, do 15 km - zawodnicy od 17 do 39 lat. Łącznie na trasach Kubalonki zmierzyło się 210 narciarzy.

Miejscowi biegacze narciarscy bardzo poważnie podchodzą do udziału w imprezie. To ich bieg, odbywający się na ich trasach biegowych. Świadczy o tym m.in. udział Kamila Burego, który na Kubalonkę przyjechał niemal natychmiast po powrocie z Korei, gdzie jeszcze niedawno uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich. Także udział Mariusza Michałka, przed kilkoma laty najlepszego polskiego biegacza narciarskiego, który obecnie jest jednym z czołowych polskich maratończyków MTB, a którego w rywalizacji na biegówkach nie widzieliśmy już dawno, świadczy o dużej estymie, jaką obecni i byli zawodnicy darzą Istebniański bieg.

Zasady imprezy obowiązujące już od lat, pozwalają na udział w biegu głównym na 15 km i walkę o symboliczną nagrodę - czerwony, góralski kubrak (bruclik) - tylko młodym kategoriom męskim. Kobiety i panowie w wieku 40 lat i starsi muszą zadowolić się krótszymi dystansami.

Bieg główny wygrał Kamil Bury (MKS Istebna), przed Pawłem Kliszem i Mariuszem Michałkiem (JBG2 Team). Wśród pań w wieku do 25 wystartowała tylko jedna zawodniczka - Agata Warło (NKS Trójwieś Beskidzka). Rywalizację kobiet w wieku od 36 lat pewnie wygrała Barbara Byrtus (team nabiegowkach.pl).

Nie było chyba dla nikogo zaskoczeniem, że w kategoriach mężczyzn między 40 a 59 rokiem życia, czołowe lokaty obsadzili zawodnicy teamu nabiegowkach.pl, którzy pochodzą z Trójwsi Beskidzkiej. W biegu na 10 km pierwsze sześć miejsc zajęli reprezentanci naszego portalu. Wygrał Piotr Michałek zostając zwycięzcą kategorii 50-59 lat. Drugie miejsce dla Grzegorza Legierskiego, który triumfował w kategorii 40-49 lat. Trzeci czas biegu uzyskał Andrzej Mojeścik.

Wśród panów w wieku 60-60 lat rywalizujących na dystansie 5 km wygrał pewnie Zbigniew Radomski. W najstarszej kategorii siedemdziesięciolatków najszybszy okazał się Jan Jurasz.

Pełne wyniki we wszystkich kategoriach załączamy pod tekstem.

zaktualizowano poniedziałek, 26 lutego 2018 19:14