Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Katarzyna Witek i Piotr Michałek wygrywają inaugurację Enervit Classic

opublikowano: 06 stycznia 2018 autor: Redakcja
Zawodnicy teamu nabiegowkach.pl wygrali pierwszy w tym sezonie bieg cyklu Enervit Classic. Na dystansie 5 km w sobotę 6 stycznia 2018 roku zmierzyło się w Jakuszycach blisko 240 osób.

Bieg z cyklu Enervit Classic na dystansie 5 km, który odbył się w sobotnie przedpołudnie, to pierwsze w tym roku kalendarzowym otwarte zawody w biegach narciarskich w naszym kraju. Choć dystans krótki, przyciągnął do Jakuszyc czołówkę krajowych amatorów w tej dyscyplinie.

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej odbywały się też Mistrzostwa Polski PZN w biegach narciarskich. Wokół polany od rana kręcił się więc tłum działaczy, trenerów i zawodników biorących udział w różnych konkurencjach. Atmosfera iście sportowa.

Pogoda nie rozpieszczała. Dodatnia temperatura skutkowała miękkim podłożem i gęstą mgłą z widocznością może na 100 m. Na szczęście gruba pokrywa śnieżna, jaka jest w Górach Izerskich, oparła się odwilży i zawody mogły odbyć się w dobrych warunkach.

Bieg odbywał się techniką klasyczną. Startowano wspólnie. Do pokonania były dwa okrążenia względnie płaskiej trasy. Na każdej pętli z wyjątkiem jednego podbiegu, intensywnego, ale nie dłuższego niż 250 metrów, zawodnicy pokonywali już praktycznie odcinki płaskie i o lekko opadającym profilu.

Wyścig zdecydowanie wygrał Piotr Michałek (team nabiegowkach.pl), który już po pierwszym okrążeniu wypracował sobie nad rywalami blisko pół minuty przewagi. Grupa pościgowa to tylko dwóch zawodników - Grzegorz Legierski (team nabiegowkach.pl) i Tomasz Kałużny (Enervit Yoko XC Life Team) - którzy w tej kolejności zmierzali do mety. Dwóch czołowych zawodników na samej końcówce zmyliło trasę i zamiast skręcić do mety, skierowali się na kolejne okrążenie.

Błąd kosztował leadera wyścigu Piotra Michałka nawet kilkanaście sekund straty. Na szczęście bardzo duża przewaga, jaką sobie wypracował na trasie, pozwoliła mu wygrać zawody. Tyle szczęścia nie miał Legierski, który stracił drugą pozycję. Ostatecznie linię mety jako drugi przekroczył Tomasz Kałużny, a trzecim zawodnikiem dnia został Grzegorz Legierski.

Wśród pań pewne zwycięstwo odniosła Katarzyna Witek (team nabiegowkach.pl / TN Biegówki Wesoła), która uzyskała czas o ponad 40 sekund lepszy od drugiej na mecie Moniki Judki (Biegówki.eu). Trzecie miejsce dla Anny Gałek z Jeleniej Góry.

Pełne wyniki open, kobiet i w kategoriach wiekowych załączamy pod tekstem.

Galerię fotek z Enervit Classic 5 km znajdziesz na facebookowym profilu nabiegowkach.pl.

zaktualizowano niedziela, 07 stycznia 2018 06:48
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Przezdziecki, Michał Rolski odpowiedział(a) w temacie Odp: Ciężkie początki na forach.
Maj 16
Więcej
Więcej

lubią nas