Vexa Rossignol Odlo Swenor Marwe Ski Way SkiGo

Legierski i Wiśniowska wygrywają Beskidzki Triatlon Górski w Istebnej

opublikowano: 02 października 2017 autor: Redakcja
Grzegorz Legierski i Martyna Wiśniowska, oboje z teamu nabiegowkach.pl, zwyciężyli w Beskidzkim Triatlonie Górskim, który odbył się w Istebnej 1 października 2017 roku. Zawodnicy ścigali się w trzech konkurencjach - popularnych środkach treningowych biegaczy narciarskich - terenowym biegu z kijami, jeździe na rowerze górskim oraz biegu na nartorolkach techniką klasyczną. O wyniku decydował łączny czas.

W niedzielę w Beskidzie Śląskim było chłodno - rano w Istebnej zanotowano nawet przymrozek. Na szczęście było pogodnie i słonecznie. To idealne warunki do rywalizacji. Zawodnicy ścigali się w trzech konkurenencjach - w biegu z kijami na dystansie 3,5 km, w jeździe na rowerze górskim na trasie o długości 7 km oraz na asfaltowym odcinku 4 km na nartorolkach do techniki klasycznej. Zestawienie takich konkurencji i dystansów wymagało od startujących dobrego przygotowania od strony fizycznej i technicznej.

Wśród mężczyzn triumfował Grzegorz Legierski (team nabiegowkach.pl), któremu ukończenie wyścigu zajęło blisko 47 i pół minuty. Drugi czas zawodów zanotował Adam Matuszny (ponad dwie minuty straty do najszybszego zawodnika) i Marek Korzan z Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego (dwie i pół minuty straty). Wśród kobiet najszybsza była Martyna Wiśniowska (team nabiegowkach.pl).

Druga edycja Beskidzkiego Triatlonu Górskiego odbędzie się 7 października w Ustroniu.

Więcej o zawodach

zaktualizowano poniedziałek, 02 października 2017 10:38
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Wczoraj
mariusz4451 odpowiedział(a) w temacie Odp: Sprzedam Nartorolki SKISKETT Classic na forach.
02:02
mariusz4451 odpowiedział(a) w temacie Odp: Szwecja na forach.
01:59
mariusz4451 odpowiedział(a) w temacie Odp: Norwegia na forach.
01:59
mariusz4451 odpowiedział(a) w temacie Odp: Włochy na forach.
01:58
Więcej
Więcej

lubią nas