Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Marcelina Wojtyła i Wojciech Wojtyła wygrywają Beskidzki Triatlon Górski w Ustroniu

opublikowano: 11 października 2017 autor: Redakcja
W sobotę 7 października 2017 roku w Ustroniu już po raz drugi w tym miesiącu odbył się Beskidzki Triatlon Górski. Zawodnicy ścigali się w biegu z kijami, na rowerze górskim i na nartorolkach. Ustrońską edycję ukończyło 16 zawodników, którzy zapamiętają ją na pewno przez wyjątkowo trudną trasę.

Po rekreacji i zabawie w Istebnej, gdzie Beskidzki Triatlon Górski gościł 1 października, przyszedł czas na wymagające ściganie się w Ustroniu. Edycja ta była znacznie trudniejsza niż zawody przed tygodniem. Przede wszystkim trasa pokonywana na rowerze wymagała bardzo dobrego objeżdżenia, umiejętności technicznych i siły. Większość uczestników pchała rowery nie tylko pod górę, ale także na zjazdach. W opinii wielu, trasa była zbyt trudna.

Wyścig składał się jednak nie tylko z jazdy na rowerze. Kto gorzej radził sobie na "góralu" miał możliwość nadrobić czas w biegu z kijami i na nartorolkach. Na początku zawodnicy pokonywali odcinek 3 km biegnąc z kijami. Później przyszedł czas na rower, a do pokonania był dystans 7,5 km. Po odcinku kolarskim na zawodników czekał odcinek 4 km asfaltu do przebiegnięcia techniką klasyczną na nartorolkach.

Najszybciej trasę pokonał Wojciech Wojtyła. Drugi czas zawodów uzyskała siostra zwycięzcy Marcelina Wojtyła. Oboje reprezentują klub MKS Istebna / Skpol.pl Team. Wśród pań jako druga trasę pokonała Martyna Wiśniowska (team nabiegowkach.pl). Na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Maria Pawłowska z Ustrońskiej Szkoły Narciarstwa Biegowego.

W konkurencji męskiej po Wojciechu Wojtyle do mety najszybciej dotarł Marek Korzan przed Janem Pawłowskim, obaj reprezentujący Ustrońską Szkołę Narciarstwa Biegowego.

Pełne wyniki wszystkich startujących zamieszczamy pod tekstem. Zdjęcia z imprezy znajdziesz w tej galerii.

zaktualizowano środa, 11 października 2017 13:14
Oceń artykuł
(1 głos)

Filmy powiązane z treścią

Przyciemnij tło
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Wczoraj
Slavek umieścił(a) komentarz w Warunki na trasach 14 marca 2019
06:50
3 dni temu
marianxb5 odpowiedział(a) w temacie Odp: Jak unikać kontuzji na forach.
11:14
Więcej
Więcej

lubią nas