Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Polacy trzykrotnie na podium narciarskich Mistrzostw Świata INAS

opublikowano: 06 marca 2018 autor: Redakcja
W tegorocznych Mistrzostwach Świata INAS w narciarstwie zjazdowym i biegowym osób z niepełnosprawnością intelektualną Polacy wywalczyli złoto i dwa srebra w konkurencjach biegowych.

W konkurencjach biegowych Polacy trzykrotnie stanęli na podium. Broniąc zeszłorocznego tytułu mistrzów w męskiej sztafecie na 3x2,5 km stylem klasycznym Michał Krzanowski, Jerzy Krzanowski oraz Patryk Jakieła zajęli drugie miejsce, z wynikiem 25:23,9 min, pokonani przez Rosjan. W tej konkurencji na podium stanęła też ekipa z Francji.

Kolejną okazją na polski medal okazał się bieg narciarski na dystansie 10 km. Nasz reprezentant – Patryk Jakieła – ukończył trasę na drugiej pozycji (z czasem 22,4 min.) za Rosjaninem, Iwanem Woliegowem, wyprzedzając jego rodaka – Aleksandra Sorokina.

Upragnione złoto przyniósł Polakom ostatni dzień Mistrzostw. W biegu na dystansie 15 km techniką klasyczną zwyciężył Patryk Jakieła, wyprzedzając Estończyka Hansa Teearu oraz Rosjanina Aleksandra Czarusznikowa, z wyjątkowym czasem 44:59,8 min. Polak jako jedyny nie przekroczył 45 min. W sprincie mężczyzn złoto i brąz powędrowały do Rosji, natomiast srebro do Estonii.

Mistrzostwa Świata INAS w narciarstwie biegowym i zjazdowym osób z niepełnosprawnością intelektualną odbyły się w Polsce po raz trzeci. Za organizację Mistrzostw odpowiadał Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, należący do światowej Federacji INAS (The International Federation for Intellectual Impairment Sport), która jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Konkurencje biegowe przeprowadzono na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.

 

zaktualizowano wtorek, 06 marca 2018 17:02
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

5 dni temu
1 tydzień temu
peles utworzył(a) nowy temat W grudniu do Włoch na forum.
Lis 06
Bill dołączył(a) do grupy: Team nabiegowkach.pl
Lis 05
2 tygodnie temu
Martyna Wiśniowska dołączył(a) do grupy: Team nabiegowkach.pl
Paź 30
Więcej
Więcej

lubią nas