nabiegowkach.pl > Imprezy > Relacje > Polacy trzykrotnie na podium narciarskich Mistrzostw Świata INAS

Polacy trzykrotnie na podium narciarskich Mistrzostw Świata INAS

W tegorocznych Mistrzostwach Świata INAS w narciarstwie zjazdowym i biegowym osób z niepełnosprawnością intelektualną Polacy wywalczyli złoto i dwa srebra w konkurencjach biegowych.

W konkurencjach biegowych Polacy trzykrotnie stanęli na podium. Broniąc zeszłorocznego tytułu mistrzów w męskiej sztafecie na 3×2,5 km stylem klasycznym Michał Krzanowski, Jerzy Krzanowski oraz Patryk Jakieła zajęli drugie miejsce, z wynikiem 25:23,9 min, pokonani przez Rosjan. W tej konkurencji na podium stanęła też ekipa z Francji.

Kolejną okazją na polski medal okazał się bieg narciarski na dystansie 10 km. Nasz reprezentant – Patryk Jakieła – ukończył trasę na drugiej pozycji (z czasem 22,4 min.) za Rosjaninem, Iwanem Woliegowem, wyprzedzając jego rodaka – Aleksandra Sorokina.

Upragnione złoto przyniósł Polakom ostatni dzień Mistrzostw. W biegu na dystansie 15 km techniką klasyczną zwyciężył Patryk Jakieła, wyprzedzając Estończyka Hansa Teearu oraz Rosjanina Aleksandra Czarusznikowa, z wyjątkowym czasem 44:59,8 min. Polak jako jedyny nie przekroczył 45 min. W sprincie mężczyzn złoto i brąz powędrowały do Rosji, natomiast srebro do Estonii.

narty biegowe sklep

Sprawdź ofertę popularnego sklepu z nartami biegowymi biegowkowy.pl.

Mistrzostwa Świata INAS w narciarstwie biegowym i zjazdowym osób z niepełnosprawnością intelektualną odbyły się w Polsce po raz trzeci. Za organizację Mistrzostw odpowiadał Związek Stowarzyszeń Sportowych Sprawni-Razem, należący do światowej Federacji INAS (The International Federation for Intellectual Impairment Sport), która jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Konkurencje biegowe przeprowadzono na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.