Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Słonecznie, rodzinnie i dobroczynnie zakończono sezon startowy w Jakuszycach

opublikowano: 02 kwietnia 2016 autor: Alicja Rolska
Blisko 200 osób stanęło na starcie, ostatnich w tym sezonie zimowym, zawodów narciarskich organizowanych w Jakuszycach. Wśród nich biegacze bez nart i całe rodziny chcące spędzić słoneczną sobotę aktywnie. Całkowity dochód z wpisowego przeznaczony był na leczenie młodej narciarki z Jeleniej Góry.

Kwiecień rozpoczął się w Górach Izerskich deszczem i śniegiem, ale już dzień później, czyli w sobotę 2.04 było ciepło i słonecznie. Wiosenna aura pozwoliła na podziwianie cudownych widoków wszystkim, którzy wzięli udział w Charytatywnym Biegu dla Natalki.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Bieg Piastów przy udziale wielu sponsorów i wolontariuszy. Trasa biegu była technicznie łatwa, choć topiący się w słońcu śnieg nie ułatwiał jej pokonania ani na nartach, ani na nogach. Zdecydowana większość zawodników, bo aż 75 % zaliczyła blisko siedmiokilometrową trasę na nartach. Czołówka techniką łyżwową, reszta klasyczną i bardzo "dowolną". Tylko 41 osób ukończyło bieg bez nart. Najszybszy narciarz pokonał trasę cztery minuty szybciej niż zwycięzca biegu bez nart. Przed biegiem odbył się krótki wyścig dla najmłodszych narciarzy, a byli wśród nich i tacy, którzy potem pobiegli drugi raz z rodzicami.

Zwycięzcy narciarskiego Charytatywnego Biegu dla Natalki:

  1. Andrzej Honczar - Fundacja Dream Ski Team
  2. Łukasz Bronowicki
  3. Adrian Gromyko
  1. Aleksandra Ciepiela
  2. Anna Gałek - Biegówki.eu
  3. Marta Jędruch

W biegu bez nart najszybsi byli Marcel Szczekulski (Team Rodzina) oraz Ewa Hofman (Run&ski-świeradów Zdrój/stacja Jakuszyce).

Na mecie na zawodników czekał Tomasz Gajda, tata Natalii dla której zorganizowano bieg i dziękował wszystkim za udział oraz dekorował pamiątkowym medalem. Sześcioro najszybszych zawodników w obu biegach uhonorowano dodatkowo statuetkami Oskarów dobroczynności i obdarowano prezentami od sponsorów.

Po dekoracji można było posiedzieć przy ognisku i podsumować sezon startowy, który zakończył się takim pozytywnym akcentem charytatywnym.  Opłaty startowe w 100 % trafiły bezpośrednio do puszek Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Oznacza to, że wszelkie koszty imprezy poniósł organizator i pozyskani sponsorzy.

Ponieważ podczas ostatniego Festiwalu Biegu Piastów dało się słyszeć wiele krytycznych głosów o wysokim wpisowym na festiwalowe biegi, warto podkreślić, że w Jakuszycach jest miejsce również dla takich rodzinnych imprez charytatywnych, które doskonale wpisują się w misję propagowania narciarstwa biegowego jako rekreacji i sposobu na aktywne życie.

Pod tekstem znajduje się galeria ze zdjęciami z biegu, a w linku na stronie datasport.pl wyniki.

zaktualizowano środa, 06 kwietnia 2016 18:01
Oceń artykuł
(2 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Tadziu zmienił(a) swój awatar.
05:41
IgrzyskaBohaterow https://igrzyskabohaterow.pl/ to nowatorskie wydarzenia sportowe, biegi wirtualne z historią w tle. Dla biegaczy, rolkarzy, nordic walking i rowerzystów.
02:45
2 tygodnie temu
Asia Rączka, orilek odpowiedział(a) w temacie Odp: Wspólne treningi w Krakowie na forach.
Paź 14
orilek odpowiedział(a) w temacie Odp: Walentynkowy weekend na MAZURACH 16-17.02 na forach.
Paź 14
Więcej
Więcej

lubią nas