Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

21 lutego w Bieszczadach opóźniona inauguracja Pucharu Polski Amatorów

opublikowano: 16 lutego 2021 autor: Redakcja
W trzecią niedzielę lutego w Ustianowej odbędzie się 34. Bieszczadzki Bieg Lotników, jako pierwsze zawody tegorocznego Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich. Tydzień później będzie można pościgać się jeszcze w zawodach zrzeszonych w PPA: Biegu Hetmańskim, Biegu o Istebniański Bruclik, Pucharze Wisły i Biegu Jaćwingów. Na koniec sezonu w pierwszy weekend marca w Zakopanem mają odbyć się Mistrzostwa Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich.

Bieszczadzki Bieg Lotników zostanie przeprowadzony 21 lutego 2021 na trasach im. Stanisława Nahajowskiego w Ustianowej Górnej. Obowiązuje technika klasyczna oraz dystans 20 km dla mężczyzn i 10 km dla kobiet. 

Więcej informacji na stronie biegu bieglotnikow.pl.

Zawody w Ustianowej będą pierwszymi zaliczanymi do Pucharu Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich w sezonie 2020/21. Zaplanowane na styczeń i początek lutego biegi zostały odwołane. Nie z powodu warunków, które tej zimy są wyjątkowo sprzyjające, ale ze względu na rządowe obostrzenia związane z przeciwdziałaniem epidemii. Kolejne imprezy cyklu PPA to przewidziane na ostatni weekend lutego: 46. Bieg o Istebniański Bruclik i Puchar Wisły w Beskidzie Śląskim, 32. Bieg Hetmański w Tomaszowie Lubelskim oraz 30. Bieg Jaćwingów w Gołdapi.

Pięć biegów PPA odbędzie się w dwa weekendy, to oznacza, że można zaliczyć maksymalnie trzy starty. Regulamin Pucharu Polski Amatorów mówi wprost, że "w przypadku 5 imprez do klasyfikacji generalnej liczą się minimum 3 starty" zatem biorąc udział w Bieszczadzkim Biegu Lotników oraz w wybranych dwóch biegach ostatniego weekendu, można być sklasyfikowanym w kategorii wiekowej PPA.

Więcej informacji:

W pierwszy weekend zaplanowano Mistrzostwa Polski Amatorów PZN, na zakopiańskim COS. Tę imprezę przesunięto z 20-21 lutego. Trzymamy kciuki, żeby choć w tak okrojonej liczbie biegów polscy amatorzy mogli w tym sezonie sprawdzić swoją formę. 

zaktualizowano wtorek, 16 lutego 2021 18:22
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas