Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Bieg Hetmański - jedyne zawody dowolną techniką w tegorocznym Pucharze Polski amatorów

opublikowano: 16 stycznia 2017 autor: Redakcja

Start do Biegu Hetmańskiego w 2013 roku

Start do Biegu Hetmańskiego w 2013 roku Paweł Żółkiewski
XXIX Ogólnopolski Bieg Hetmański odbędzie się 5 lutego 2017 roku w Tomaszowie Lubelskim - dzień po Biegu Podhalańskim. Zaplanowano rywalizację na dystansie 25 km dla mężczyzn oraz 10 km dla kobiet i weteranów po 60-tce. Technika biegu dowolna. Zawody będą czwartym spotkaniem Pucharu Polski PZN amatorów.

Zawody odbędą się w Tomaszowie Lubelskim na trasach Siwej Doliny 5 lutego 2017 roku o godzinie 12:00. Zawodnicy pokonywać będą pętle o długości 5 km. Mężczyźni do 60 lat zmierzą się  na dystansie 25 km. Kobiety i weterani w wieku powyżej 60 lat zmierzą się na dystansie 10 km. Organizatorzy nie narzucają techniki, można biec techniką łyżwową i klasyczną. Na trasie zostanie wyciśnięty tor do klasyka.

W biegach będą prowadzone klasyfikacje open, jak też w kategoriach wiekowych zgodnie z regulaminem Pucharu Polski PZN amatorów w biegach narciarskich. Dla najszybszych sześciu zawodników i zawodniczek przewidziano puchary, dyplomy, a także nagrody finansowe.

Dzień wcześniej, czyli w sobotę 4 lutego w Nowym Targu zaplanowany został jeden z największych polskich masowych biegów narciarskich - Bieg Podhalański. Ta impreza jest także jednym z biegów Pucharu Polski amatorów. Dobrym pomysłem na spędzenie pierwszego weekendu w lutym jest połączenie startów w Nowym Targu i Tomaszowie Lubelskim. - Obie miejscowości dzieli od siebie 3-4 godziny jazdy samochodem - wyjaśnia Waldemar Kołcun, komandor Biegu Hetmańskiego. - Dla niezorientowanych, do Tomaszowa jest 300 km z Krakowa i 280 km z Warszawy - średni czas jazdy to 3,5 godziny, a przy małym ruchu do 3 godzin - informuje Komandor Kołcun.

Można już zapisywać się do udziału w Biegu Hetmańskim. Zgłoszenia przyjmowane są na formularzu dostępnym do ściągnięcia na stronie imprezy. Należy je wypełnić i wysłać do 4 lutego na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Podpisana kartę zgłoszenia trzeba zachować i przekazać w biurze zawodów przy odbiorze numeru startowego. Zapisy będą także możliwe na miejscu przed biegiem. Opłata startowa wynosi 25 zł. Dla zapisujących się dopiero 5 lutego wzrasta o 10 zł.

Więcej informacji o zawodach oraz regulamin znajdują się na stronie imprezy.

zaktualizowano poniedziałek, 16 stycznia 2017 13:52
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas