Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

DRAPA - cykl imprez backcountry - znów zaprasza na wspólne wycieczki po Beskidzie Wyspowym

opublikowano: 24 grudnia 2016 autor: informacja organizatora

Zimowy Beskid Wyspowy

Zimowy Beskid Wyspowy M. Rębilas
W zimowym kalendarzu zagościła już na dobre. DRAPA - impreza dedykowana narciarzom backcountry, od pięciu lat ściąga z całej Polski do Beskidu Wyspowego miłośników narciarskiego szurania po nieprzetartych szlakach.

W tym roku Stowarzyszenie Zimowy Beskid Wyspowy, które jest organizatorem imprezy, zaplanowało w ramach DRAPY cztery wycieczki backcountry w dwa weekendy (14-15.01 i 18-19.02.2017). Impreza odbywa się w Beskidzie Wyspowym, więc obfitować będzie we wszystkie atrakcje, jakie góry oferują narciarzom – podejścia i zjazdy, a to wszystko na zmiennym śniegu w nieprzygotowanym terenie. Z tego względu impreza adresowana jest do osób, które przyzwyczajone są do wolnej pięty i mają doświadczenia z narciarstwem poza szlakiem.

Dla zapalonych miłośników biegów narciarskich to doskonała okazja, żeby poznać się z nartami BC i spróbować swoich umiejętności z dala od tras. Ci, którym przemierzanie gór na nartach nie jest obce, mogą swoje doświadczenia skonfrontować z innymi uczestnikami, bo w ciągu pięciu lat DRAPA stała się platformą wymiany wiedzy w zakresie narciarstwa przełajowego, a zwłaszcza... technik zjazdowych.

fot.M.Urbanik Zimowy Beskid Wyspowy

DRAPA jest imprezą składkową (wpisowe 30 zł), organizowaną przez zapaleńców narciarstwa BC dla innych miłośników tej formy turystyki. Z tego powodu nie spodziewajcie się na miejscu całego tego blichtru flag, banerów czy stoisk reklamowych, nie nastawiajcie się na sformalizowane procedury czy nawet przebieg imprezy. Pomysłodawcy DRAPY od początku idą pod prąd i starają się, żeby o kształcie imprezy decydowali jej uczestnicy.

Stałym punktem wszystkich dotychczasowych DRAP jest ognisko (uczestnicy dostają po drewienku do plecaka) i pożywna zupa w bazie imprezy. Nową, zapoczątkowaną przez uczestników tradycją stało się wchodzenie na każdą górkę, każdy szczyt polany. Żeby sobie zjechać. Ot, dla prostej, dziecięcej przyjemności.

Wszystkie informacje na temat DRAPY, jak również aktualności dotyczące warunków w Beskidzie Wyspowym znajdziecie na stronie www.zimowybeskidwyspowy.pl

zaktualizowano piątek, 23 grudnia 2016 14:11
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Przezdziecki, Michał Rolski odpowiedział(a) w temacie Odp: Ciężkie początki na forach.
Maj 16
Więcej
Więcej

lubią nas