Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

III sezon Salomon Nordic Sunday startuje 18 grudnia!

opublikowano: 30 września 2011 autor: Tomasz Hucał
Już w niedzielę 18 grudnia 2011 roku, oczywiście w Jakuszycach, wystartuje trzeci sezon Salomon Nordic Sunday. W tym roku w popularnej Jakucji odbędzie się najprawdopodobniej aż osiem edycji SNS-a. Reszta w całej Polsce, być może także pod wschodnią granicą i w okolicach Zakopanego.

Zaczynamy już tradycyjnie w Jakuszycach – 18 grudnia tego roku. Po pierwszym biegu nastąpi spora przerwa, bo drugi zostanie rozegrany dopiero 15 stycznia 2012 roku. Będzie to znany już Bieg Bez Granic. Najprawdopodobniej znów ze startem spod stacji kolejowej Harrachov - Mýtiny, czyli ostro pod górę.

O terminach kolejnych edycji będziemy jeszcze informowali. Dziś możemy jedynie powiedzieć, że zakończenie cyklu planowane jest na 18 marca 2012 roku.

Wielką gratką, nie tylko dla fanów SNS-a będą zawody, które odbędą się w niedzielę 5 lutego 2012. Tego dnia zawodnicy pobiegną tą samą trasą, na której dwa tygodnie później wystartują najlepsi na świecie. Test tras Pucharu Świata to jest to! I każdy może spróbować! Wystarczy zapisać się do udziału w Salomon Nordic Sunday!

Obecnie trwają także rozmowy z Polskim Związkiem Narciarskim w sprawie ujednolicenia kalendarza SNS – Mistrzostw Polski Amatorów. Może to oznaczać nieznaczne zmiany w kategoriach wiekowych. Zawody rangi MPA w większości byłyby zaliczane do Salomona. To może spowodować, że SNS zawita do Nowego Targu, Tomaszowa Lubelskiego, a nawet Białegostoku.

O szczegółach będziemy informowali już wkrótce.

zaktualizowano środa, 07 grudnia 2011 22:01
Oceń artykuł
(2 głosów)
Tomasz Hucał

Tomasz Hucał

Tomasz Hucał. Były dziennikarz Gazety Lubuskiej,  wcześniej pracował m.in. w Gazecie Wrocławskiej i Słowie Polskim. Niespełniony sportowiec - amator. W szkole średniej przeciętny dyskobol, bez sukcesów. Od 2008 roku zakochany w biegówkach (w żonie kocha się trochę dłużej). Ma za sobą trzy starty w Biegu Piastów na 26 km CT, jeden na 10 km CT oraz kilkanaście startów w cyklu Salomon Nordic Sunday. Poza nartami jego ulubione sporty to koszykówka i kolarstwo. Właściciel małej firmy, spiker sportowy, konferansjer, kierownik obiektów sportowych Arena Żagań.

Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
manfred odpowiedział(a) w temacie Odp: Narty Peltonen różnica na forach.
Lis 28
Szklarz odpowiedział(a) w temacie Odp: Narty Peltonen różnica na forach.
Lis 27
Więcej
Więcej

lubią nas