Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Każdy może wziąć udział w Zimowych Igrzyskach Mastersów

opublikowano: 23 października 2019 autor: Redakcja
W styczniu 2020 roku w Austrii po raz trzeci odbędą się Światowe Zimowe Igrzyska Mastersów, w których jedną z dyscyplin są biegi narciarskie. Główny warunek udziału to skończony 30 rok życia. Impreza dla mastersów i weteranów jest odpowiednikiem Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Zawodnicy będą rywalizować w dwunastu dyscyplinach, w tym biegach narciarskich. Na imprezę wybiera się wielu Polaków.

Winter World Master Games odbywają się co 5 lat. W 2020 roku zostaną zorganizowane po raz trzeci. Wcześniej miały miejsce w Słowenii i Kanadzie. Organizatorzy szacują, że w austriackim Innsbrucku w nadchodzącym roku weźmie udział 3000 zawodników dwunastu zimowych dyscyplin. Są między nimi takie jak hokej, łyżwiarstwo szybkie, skoki narciarskie, kombinacja norweska, biathlon i oczywiście biegi narciarskie.

Impreza odbędzie się od 10 do 19 stycznia 2020 roku. Miejscem konkurencji w biegach narciarskich ma być Seefeld niedaleko Innsbrucku w Austrii. Przewidziano biegi na trzech dystansach: 7,5 km, 15 km i 30 km zarówno klasykiem, jak też dowolnie. Opłata startowa wynosząca łącznie 190 EUR upoważnia do startu w trzech biegach indywidualnych i jednym biegu sztafetowym.

Zawodnicy mogą liczyć na klasyfikacje indywidualne w kategoriach wiekowych co 5 lat, zdobywcy pierwszych miejsc mają otrzymywać medale. W biegach sztafetowych (4 x 4 km) klasyfikacje będą zależeć od minimalnego wieku uczestnika i sumy lat członków sztafety.

Zapisy przyjmowane są do końca października 2019 roku wyłącznie przez internet. Strona zapisów działa w językach angielskim i niemieckim. Opłatę startową w wysokości łącznie 190 EUR należy pokryć kartą bankową bezpośrednio po dokonaniu rejestracji. Opłata jest bezzwrotna.

Udział w imprezie może wziąć każdy. Nie ma tworzonych reprezentacji narodowych. Zawodnicy reprezentują przede wszystkim siebie i walczą o wyniki na własne konto. Oprócz warunku ukończenia 30 roku życia, każdy uczestnik powinien być członkiem narodowego związku narciarskiego. Start zabroniony jest członkom aktualnych kadr narodowych.

Niestety wymóg zrzeszenia się w związku sportowym jest nieco problematyczny dla polskich sportowców. Polski Związek Narciarski nie przewiduje wydawania specjalnych licencji dla mastersów, czy weteranów. Natomiast zwykła licencja zawodnicza wyklucza udział ich posiadacza z części polskich zawodów dla entuzjastów biegówek, w tym Pucharu Polski i Mistrzostw Polski Amatorów.

PZN zapytany przez nas o rozwiązanie zadeklarował wydawanie listów polecających dla zawodników wyjeżdżających na igrzyska. Organizatorzy imprezy proponują natomiast przystąpienie do któregoś z polskich klubów narciarskich, który jest zrzeszony w PZN. Jak deklarują, wystarczy im dokument potwierdzający członkostwo w takim klubie. Nie możemy jednak zagwarantować, że te dokumenty wystarczą. Podajemy tylko, jakie propozycje uzyskaliśmy od PZN i organizatorów WWMG2020.

Z docierających do nas informacji wynika, że z Polski do Seefeld wybiera się wielu ambitnych biegaczy narciarskich, w tym pokaźna reprezentacja teamu nabiegowkach.pl. Trzymamy już za wszystkich kciuki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.innsbruck2020.com/

zaktualizowano środa, 23 października 2019 11:38
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

3 dni temu
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie XXXI Bystrzycki Bieg Narciarski
04:36
1 tydzień temu
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie XIX Memoriał Staszka Bodzka
Sty 20
Redakcja dodał(a) nowe wydarzenie VI Bieg Popradzki
Sty 20
Sty 20
Więcej
Więcej

lubią nas