Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way MT Sport SkiGo

Kolejne biegi odwołane lub przeniesione na inny termin

opublikowano: 30 stycznia 2018 autor: Redakcja
Bruclik, Gwarki, Mazury Loppet, Piknik w Wesołej, czyli imprezy zaplanowane na najbliższy weekend, nie odbędą się w terminie. Organizatorzy przegrali z pogodą i brakiem śniegu.

W dużej części kraju panuje jesienna aura, temperatury na plusie, deszcze i silny wiatr. Najmniejsze straty śniegu są tam, gdzie było go bardzo dużo, głównie w Sudetach. W innych miejscach już w zeszłym tygodniu biegano dosłownie na resztkach trasy. Wystarczyło kilka ciepłych i deszczowych dni, by śnieg zniknął, a wraz z nim planowane zawody narciarskie.

Jeszcze w ostatni weekend organizatorzy 43. Międzynarodowego Biegu o Istebniański Bruclik byli przekonani, że przy sprzyjających prognozach uda się przeprowadzić zawody w terminie, czyli 4 lutego. Aura pozbawiła jednak złudzeń, zapadła decyzja o odwołaniu biegu. Nie zaplanowano jeszcze nowego terminu. Więcej informacji.

Także 37. Bieg Gwarków nie ma szczęścia do terminu. Już raz przekładany na 3-4 lutego, znowu został odwołany. Co prawda w Górach Sowich i na Przełęczy Jugowskiej wciąż utrzymuje się śnieg i pojawiają na trasie turyści na nartach, to jednak są to niewystarczające warunki dla przeprowadzenia dwudniowych zawodów sportowych. Decyzją organizatora Bieg Gwarków zostaje przeniesiony na weekend 17-18 lutego. Więcej informacji.

Kolejny etap cyklu Mazury Loppet, który miał się odbyć 3-4 lutego w Augustowie również przegrał z pogodą. Zatem SKI TOUR Augustów oraz Bieg o Puchar Zimna w Szelmencie zostają odwołane z możliwością rozegrania zawodów w innym terminie, którego na razie nie można przewidzieć. Więcej informacji.

Choć mieszkańcy stolicy cieszyli się śniegiem przez jakiś czas, to nie uda się zorganizować w najbliższy weekend IV Pikniku Narciarskiego w Wesołej. Śniegu jest coraz mniej, prognozy nie dają nadziei. Urząd Gminy rozważa kolejny termin, ale wszystko zależy od wyjątkowo w tym roku kapryśnej Pani Zimy. Więcej informacji.

zaktualizowano wtorek, 30 stycznia 2018 11:54
Oceń artykuł
(1 głos)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Dzisiaj
Olo odpowiedział(a) w temacie Odp: Odkupię numer na 15 CT 24.02 na forach.
11:06
Wczoraj
4 dni temu
pawkrm utworzył(a) nowy temat Sklepy w Krakowie na forum.
04:16
Więcej
Więcej

lubią nas