Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Maszeruj, strzelaj, baw się - czyli VI Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

opublikowano: 27 czerwca 2018 autor: Redakcja
W sobotę 14 lipca 2018 roku w Kościelisku już po raz szósty odbędą się zawody w nordic walking połączonym, niczym w biathlonie, ze strzelaniem do tarczy oraz rundami karnymi za każde pudło. Zawody są otwarte dla wszystkich.

Startujący w Mistrzostwach mają do pokonania 3 pętle po 1,5 km (dzieci 3 x 1 km), a pomiędzy nimi oddają 2 serie strzałów z pozycji leżącej do 11-centymetrowej tarczy. Za każdy nietrafiony strzał zawodnik musi pokonać dodatkowe 100 m rundy karnej. Przygotowaniem i ładowaniem karabinu zajmują się sędziowie biathloniści, a karabinu nie trzeba dźwigać ze sobą w trakcie marszu.

W zawodach sił może spróbować każdy. Wystarczy znać technikę marszu nordic walking i nie bać się chwycić do ręki karabinka sportowego.

Organizator, Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko, włącza się w gminne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowuje w związku z tym niespodzianki. Dla zwycięzców przewidziano trofea na podium, a dla wszystkich zawodników wiele atrakcyjnych wartościowych nagród i upominków do wylosowania.

Zapisy przyjmowane są przez internet. Regulamin, zgłoszenia i beżące informacje dostępne są na stronie: www.turystykakoscielisko.pl.

zaktualizowano środa, 27 czerwca 2018 09:14
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas