Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

"Niedziela na biegówkach" - zaproszenie na wycieczki w Szklarskiej Porębie

opublikowano: 11 stycznia 2011 autor: Alicja Rolska

Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie

Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie
W niedzielę 16 stycznia 2011, w Szklarskiej Porębie rozpoczyna się cykl spotkań dla amatorów biegówek. To lokalna impreza propagująca narciarstwo biegowe jako formę aktywności ruchowej dla każdego.

Kto organizuje niedzielne spacery na biegówkach?

Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie przy udziale Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz MOPS-u zaplanowała cykl spotkań integracyjnych dla amatorów biegówek.
Celem imprezy jest integracja mieszkańców Szklarskiej Poręby i turystów, a także promocja nowo otwartej linii kolejowej i narciarskich tras biegowych prowadzących do Osiedla Huty i Białej Doliny. Dlatego zaplanowano przejazd pociągiem do Jakuszyc i Harrachova oraz powrót na nartach trasą przygotowaną przez Stowarzyszenie "Bieg Piastów".

Kto może uczestniczyć w spotkaniach?

Polana Maliszewskiego Organizatorzy zapraszają wszystkich amatorów narciarstwa biegowego, także początkujących, ponieważ przewidziano dwie grupy: rekreacyjną i sportową.

Jak zapewnił nas pan Roman Klimek z Lokalnej Organizacji Turystycznej, w stosunku do uczestników grupy rekreacyjnej, nie ma żadnych wymagań dotyczących jakości sprzętu, kondycji fizycznej czy umiejętności technicznych. Łatwą trasę z Jakuszyc do Białej Doliny o długości około 7 km mają przejść z przewodnikiem w spokojnym, spacerowym tempie.

Dla bardziej zaawansowanych narciarzy przewidziano dłuższy dystans 15 km i trasę z Harrachova przez Dział Izerski, Polanę Jakuszycką, Polanę Maliszewskiego, Kamień Waloński i dalej drogą przez Czerwony Potok do "Chatki Robaczka" na Białej Dolinie.

Drogowskaz przy Chatce Robaczka Gdzie i kiedy?

Organizatorzy zaplanowali pięć niedzielnych spotkań, 16 stycznia, 20 i 27 lutego oraz 13 i 27 marca 2011 roku.

Dokładny harmonogram imprezy:

  • Godz. 8:00. Spotkanie na głównym dworcu kolejowym Szklarska Poręba - informacja ogólna, podział na grupy i przedstawienie osoby prowadzącej.
  • Godz. 8:19. Odjazd pociągiem do Jakuszyc i Harrachova
  • Godz. 8:22. Odjazd pociągu z dworca Szklarska Poręba Huta. (Wsiadają uczestnicy spaceru narciarskiego z Osiedla Huty i okolic hotelu "Bornit").
  • Godz. 8:32. W Jakuszycach wysiada z pociągu grupa rekreacyjna i z przewodnikiem rozpoczyna spacer w kierunku Białej Doliny do "Chatki Robaczka".
  • Godz. 8:46. W Harrachov-Mytiny wysiada z pociągu grupa sportowa i ustaloną trasą biegnie przez Polanę Jakuszycką w kierunku na Białą Dolinę do "Chatki Robaczka".
  • Około godz.10:00 do 12:00 - spotkanie integracyjne przy herbacie w "Chatce Robaczka"

Informacje organizacyjne

Schronisko Chatka Robaczka na Białej DolinieImpreza ma charakter otwarty, integracyjny, bez rywalizacji sportowej.
Udział w spotkaniach jest bezpłatny, uczestnicy ponoszą jedynie koszt przejazdu pociągiem (Szklarska Poręba - Jakuszyce 3,5 zł, a do Harrachowa kilka złotych więcej) oraz opłacają sobie herbatę i ciasto w schronisku.

Kontakt: Lokalna Organizacja Turystyczna - Roman Klimek Tel. 75 717 38 22 , 602 51 36 92

Zachęcamy wszystkich miłośników biegówek do wspólnego niedzielnego spacerowania i czekamy na wasze relacje i zdjęcia z imprezy.

Pozostałe informacje w regulaminie zamieszczonym przez organizatorów (do pobrania poniżej).

zaktualizowano środa, 07 grudnia 2011 22:17
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Brak postów do publikacji.

lubią nas