Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Niepodległościowa edycja Pucharu Kościeliska ma rozpocząć narciarskie ściganie tej zimy

opublikowano: 15 listopada 2018 autor: Redakcja

W 2016 roku Puchar Kościeliska odbył się w pierwszym terminie na Polanie Chotarz

W 2016 roku Puchar Kościeliska odbył się w pierwszym terminie na Polanie Chotarz
Puchar Kościeliska ma rozpocząć tegoroczny sezon startowy w powszechnych biegach narciarskich. Zawody techniką klasyczną na dystansie 10 km dla mężczyzn i 5 km dla kobiet zaplanowano na 16 grudnia 2018 roku w Kościelisku.

Tradycyjnie już Puchar Kościeliska ma być pierwszymi otwartymi zawodami w biegach narciarskich w nadchodzącym sezonie. Bieg będzie też pierwszymi zawodami Pucharu Polski PZN Amatorów w biegach narciarskich. Organizator - Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko - podał już datę imprezy. To niedziela na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia - 16 grudnia 2018 roku.

Zawody odbędą się o godzinie 11:00 techniką klasyczną ze startu wspólnego. Dla kobiet i dzieci przewidziano dystans 5 km, dla mężczyzn 10 km. Zawodnicy mają być klasyfikowani w 7 kategoriach wiekowych, także dla dzieci od 10 do 17 lat. Miejscem zmagań będzie Polana Chotarz.

W przeszłości już wielokrotnie w terminie Pucharu Kościeliska pojawiały sie problemy ze śniegiem. Bywało, że zmieniała się data zawodów, w poprzednim sezonie organizatorzy przenieśli bieg w inne miejsce, gdzie mimo odwilży śnieg się utrzymał. W tym sezonie organizator ostrzega, że jeśli warunki atmosferyczne będą nieodpowiednie (problemy ze śniegiem), data zawodów lub miejsce ich rozgrywania, może się zmienić. Oczywiście w takim wypadku poinformujemy naszych czytelników o zmianach.

Zamierzeniem tegorocznej 6. edycji Pucharu Kościeliska, oprócz celów sportowych, jest uczczenie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100-lecia ustanowienia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. W związku z tym zostanie utworzona dodatkowa kategoria Służb Mundurowych, a klasyfikowani w niej będą: Wojsko Polskie, Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Służba Więzienna, Służba Celna, Służba Leśna, Straż Miejska, Służba Ochrony Państwa oraz inne.

Trwają już zapisy do zawodów. Zgłaszać się można przez internet.

Bieżące informacje o imprezie można śledzić na stronie organizatora www.turystykakoscielisko.pl, jak też profilu facebookowym: www.facebook.co/Koscieliskodlabiegaczy/.

Regulamin zawodów załączamy pod tekstem w plikach do ściągnięcia.

zaktualizowano czwartek, 15 listopada 2018 12:11
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

1 tydzień temu
Przezdziecki, Michał Rolski odpowiedział(a) w temacie Odp: Ciężkie początki na forach.
Maj 16
Więcej
Więcej

lubią nas