Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

Pobiegnij 22 maja w Jakuszycach dla Juliana Gozdowskiego

opublikowano: 18 maja 2015 autor: Redakcja

Julian Gozdowski - legendarny twórca Biegu Piastów

Julian Gozdowski - legendarny twórca Biegu Piastów Marcin Oliva Soto
Osiemdziesiątka Pana Juliana – tak nazywa się niezwykłe wydarzenie, na które w piątek 22 maja zaprasza Stowarzyszenie Bieg Piastów. Tego dnia miłośnicy biegów narciarskich pobiegną z nartami dla twórcy Biegu Piastów.

- Julian Gozdowski tego dnia ma osiemdziesiąte urodziny. Chcemy go uhonorować biegiem narciarskim, który będzie polegać na pokonaniu trasy z Polany Maliszewskiego na Polanę Jakuszycką z nartami w rękach, w czapkach z napisem „Bieg Piastów" – mówi komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. - Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy szanują Juliana Gozdowskiego.

Nie trzeba się specjalnie zapisywać ani wpłacać wpisowego. Start na Polanie Maliszewskiego o godz. 17. Trasa jest krótka, ma ponad jeden kilometr, prowadzi na Polanę Jakuszycką. Po zakończeniu biegu w programie są urodzinowe niespodzianki dla jubilata.

Julian Gozdowski jest honorowym prezesem Stowarzyszenia Bieg Piastów i komandorem Biegu Piastów. Przez wiele lat kierował organizacją narciarskiego Biegu Piastów, który pod jego wodzą rozwinął się z lokalnej imprezy w wielkie zawody z udziałem kilku tysięcy osób z około trzydziestu krajów świata. W 2016 roku minie czterdzieści lat od jego pierwszej edycji.

Przy okazji wspominamy o letnich sportowych inicjatywach Stowarzyszenia Biegu Piastów - imprezach, w których tego lata można wziąć udział w Jakuszycach.

Rowerowy Bieg Piastów

W piątek 15 maja rozpoczęły się zapisy na Rowerowy Bieg Piastów, który rozegrany zostanie w sobotę, 26 września na pięknych trasach Gór Izerskich ze startem na Polanie Jakuszyckiej. Dystanse: 20 i 40 km. Wpisowe w pierwszym terminie (do końca czerwca): 40 zł. Limit uczestników: 100 osób na obu dystansach. Zapisy: bieg-piastow.pl, datasport.pl oraz osobiście w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

Letni Bieg Piastów – już ponad pół tysiąca zgłoszonych

Już pół tysiąca osób zapisało się na Letni Bieg Piastów, który odbędzie się 29 i 30 sierpnia. Pierwszego dnia, w sobotę, zawodnicy pobiegną w maratonie i półmaratonie na dystansach 43.5 oraz 22 km. Na niedzielę, 30 sierpnia, zaplanowano Jakuszycką Dziesiątkę – bieg na 10 km. Największym zainteresowaniem cieszy się półmaraton, na który zapisało się 281 zawodników. Na liście startowej biegu na 10 km są nazwiska 144 osób. Udział w maratonie zadeklarowało 98 biegaczy.
Zapisy odbywają się na na internetowych stronach: bieg-piastow.pl oraz datasport.pl, jak również osobiście w biurze Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej.

zaktualizowano poniedziałek, 18 maja 2015 08:39
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

Więcej

lubią nas