Vexa Rossignol Swenor Marwe Ski Way SPINE SkiGo

W ostatnią sobotę marca pobiegnij charytatywnie w Jakuszycach

opublikowano: 14 marca 2019 autor: Redakcja

W Biegu Charytatywnym możesz pobiec na nartach i nogach

W Biegu Charytatywnym możesz pobiec na nartach i nogach
30 marca 2019 w Jakuszycach odbędzie się rodzinna impreza sportowa, której celem jest zebranie środków na pomoc chorej Joli ze Szklarskiej Poręby. Można wystartować na nartach i bez nart, a trasę pokonać nawet spacerem.

Coroczne biegi charytatywne organizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów na zakończenie sezonu narciarskiego stały się już jakuszycką tradycją. W 2015 roku ścigano się dla Romka, rok później odbył się Charytatywny Bieg dla Natalki, w 2017 roku biegacze wzięli udział w Nocnym Biegu dla Alexa, a rok temu ponad 200 osób pobiegło dla Weroniki i WIktorii.

Za każdym razem oprócz ulubionej wspólnej aktywności jest też sporo zabawy, uśmiechu i wzruszeń. Organizatorzy przygotowują także poczęstunek dla wszystkich chętnych, loterię fantową oraz licytacje, z których dochód, podobnie jak opłaty startowe, jest przeznaczony na wymierną pomoc dla konkretnej osoby. W tym roku będzie nią Jolanta Wojtusiak ze Szklarskiej Poręby, młoda kobieta, która zachorowała na zapalenie mózgu, straciła zdrowie i sprawność, potrzebuje kosztownej rehabilitacji.

Tegoroczny charytatywny bieg odbędzie się w Jakuszycach 30 marca w sobotę o godz. 11.00. Technika dowolna, można pokonać trasę o długości 6 km na nartach lub bez nich. Trasa jest łatwa technicznie, wiedzie przez Dolny i Górny Dukt. Każdy, nawet początkujący biegacz, poradzi sobie z jej pokonaniem do godz. 14:00. Bieg jest dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych, organizatorzy dopuszczają także start z psem, pod warunkiem że czworonóg będzie na krótkiej smyczy.

Nie będzie wyznaczania zwycięzców, bo liczy się udział w zawodach, każdy może liczyć na pamiątkowy medal. Zapisy są prowadzone przez formularz na stronie datasport.pl. Opłat startowych (w kwocie minimum 40 zł) można dokonać w biurze zawodów odbierając numer startowy lub wpłacić bezpośrednio na konto bankowe i przynieść ze sobą potwierdzenie wykonania przelewu.

Więcej informacji:

zaktualizowano wtorek, 19 marca 2019 11:02
Oceń artykuł
(0 głosów)
Komentarze (0)
↑ pomniejsz okienko | ↓ powiększ okienko

busy

Społeczność na biegówkach

  • na tablicy

  • na forum

  • artykuły użytkowników

5 dni temu
1 tydzień temu
peles utworzył(a) nowy temat W grudniu do Włoch na forum.
Lis 06
Bill dołączył(a) do grupy: Team nabiegowkach.pl
Lis 05
2 tygodnie temu
Martyna Wiśniowska dołączył(a) do grupy: Team nabiegowkach.pl
Paź 30
Więcej
Więcej

lubią nas